Kultuurifestival SÄRIN toimub sel aastal viiendat korda 10.–11. septembril Raplas Kultuuriklubis BAAS. Festival toob kokku filmi, muusika, teatri, kunsti ning kirjanduse loojad ja kultuurisõbrad nii Raplamaalt kui ka mujalt Eestist. SÄRINA eesmärgiks on pakkuda elamusi erinevas vanuses inimestele ja tuua väikesesse linna särisevat elurõõmu.

Foto: Linda Liis Eek

SÄRIN on sügise festival, mis annab linna tagasi suunduvale inimesele oma sooja ja positiivse meelestatusega hea energia ning vaba mõttelennu tubaseks perioodiks kaasa. Viie toimumiskorra ja kuue aastaga on töökoja pealaval ja vana autobaasi industriaalses keskkonnas sissetöötatud sundimatu õhkkonnaga, soe, kohtumisrõõmust särisev ning külastaja mõttemaailma avardav festival.

Sel aastal astuvad festivali lavadel üles muusikaprogrammi esindajad NOËP, Lexsoul Dancemachine, Rahel, Ans. Andur jpt. Toimub Aliase suvelõpupiknik, samuti astuvad muusikapulti Raadio Kohila Videodisco, DJ Siim Solman, DJ Kristjan Rohioja, DJ Reigo Andok. Lisaks toimub Jazziklubi eri: Titoks. Teatrielamust pakub Anna-Kristin Peterson ja Riinimanda teater.

Lisaks saab osa teatrivestlusest Rapla mehed Linnateatris. Kirjanduselamust pakuvad seekord Triin Soomets ja Teet Raik. Samuti saab kogeda eesti luuleklassika heliruumi Anneliis Kõivu looming Ivi Rausi esituses ja muusika saatel. Filmiprogramm toob kinolinale filmikunsti meistriteosed Richard Sidey „Elementa” ning Perttu Saksa „Looma kujutise”, millele eelneb Öökulli akadeemia Lauri Laanistoga. Saab näha Sander Loite ja Ove Mustingu filmi Nicaragua kanali ehitamisest, kus autoriga vestlevad keskkonnateemadel Kristo Elias ja Lennart Lennuk. Samuti on võimalus vaadata Madis Reimundi filmi „Kastist väljas. Konstantin Vassiljev”, mida omalt poolt kommenteerib Sander Jürjens. Kunstiprogramm pakub vaatamiseks kahte näitust: kultuuriklubi BAAS ruumides saab näha Anna Kõuhkna maale ning Rapla Kaasaegse Kunsti Keskuses kohtate Juss Heinsalu savimaastikke. Lastehommikut tuleb läbi viima jutuvestja Polina Tšerkassova ning oma rändnäituse telgis korraldab VABAMU koos Arvamusfestivali vedajatega demokraatiatrenni.

Üritus Facebookis