Sel reedel, 27. aprillil mälestatakse Sinilinnus varalahkunud räpparit Lil Peepi.

Lil Peep. Foto: Miller Rodriquez/First Access Entertainment Limited/Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Lil Peep. Foto: Miller Rodriquez/First Access Entertainment Limited/Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Lil Peep, sünninimega Gustav Åhr, oli muusikamaailma tõusev täht, kes segas oma muusikas oskuslikult tänapäevast hiphoppi ja emostiili.

Ta alustas karjääri nn Soundcloudi räpparina, lindistades kõik lood enda magamistoas. 2017. aasta suvel andis Lil Peep välja esimese stuudioalbumi „Come Over When You’re Sober, Pt. 1”. Lisaks muusikale oli märkimisväärne ka tema väline karakter – loendamatud tätoveeringud, mitmevärvilised juuksed ja omapärane riietus.

Hoogsasti kuulsust kogudes, kuid samas depressiooni ja sõltuvusega võideldes, sai Lil Peepi elu traagilise lõpu – ta leiti 15. novembril 2017 tuuribussist üledoosi tõttu surnuna. Oma lühikese karjääri jooksul jõudis Lil Peep välja anda üle 200 loo.

Mälestusüritusel kuuleb terve õhtu ainult Lil Peepi ja ta sõprade Lil Tracy, Bexey, Horse Headi jpt muusikat. Plaate mängivad Hooligan Hamleti DJd Anton Khmelnitsky ja Mikk Lemberg. Lisaks saab kinolinalt vaadata Lil Peepi muusikavideoid ja klippe tema erinevatest live show’dest.

50% piletimüügist ja 100% kohapeal müüdavate T-särkide tulust annetatakse heategevuseks MTÜle Peaasjad, mis tegeleb noorte vaimse tervise parandamisega.

Üritus Facebookis.