Sel aastal luusib linnafestival UIT Tartu promenaadidel ja kummalistes nurgatagustes 13.–16. augustini. Festivalil saab kogeda kunsti kõrval ka ootamatuid pidusid. Eelmisel aastal üllatasid linnas uitajaid Berliini vibe’iga avapidu aukartustäratava Sõpruse silla all ning festivali lõpu kontserdid leidsid aset uhkes vastrenoveeritud vaksalihoones.

Sõpruse silla pidu. Foto: Gabriela Liivamägi

Sõpruse silla pidu. Foto: Gabriela Liivamägi

Tänavu ootavad festivalikorraldajad kaasuitajaid 14. augustil Emajõe kallastel kõrguvate liivapaljandite juurde, kus toimub filmipiknik Jacques Tati uitamisfilmiga „Playtime”, millele järgneb pidu ja pillerkaar parimate DJde seltsis. 16. augustil esinevad Aparaaditehase hoovis Suurbritannia hiphopibänd Sonne Bien ja siinsele publikule tutvustamist mittevajav Tommy Cash. Lisaks tutvustavad oma värsket loomingut noored eesti rõivadisainerid.

Festivali peaesinejaks on Madridist pärit valguskunstnike duo Luzinterruptus, kes on esinenud erinevate installatsioonidega festivalidel üle Euroopa ning kelle töid on presenteeritud nii New Yorgi Guggenheimis kui ka Londoni Victoria & Alberti muuseumis. Salapäraste valgustajate vaid Tartu jaoks loodud installatsiooni saab näha 15. augusti õhtuhämaruses Rüütli tänaval. Lisaks neile on UIT palunud endale 13. ja 14. augustiks külla noored leedu tantsukunstnikud humoorika ja kaasaegset kunstimaastikku kommenteeriva lavastusega „Contemporary?”, mis pälvis eelmisel aastal Leedu teatriaasta auhindade jagamisel aasta fenomeni tiitli.

Festivali kava vaata siit.