Äsja mainekalt Hyères’i moe- ja fotograafiafestivalilt kollektsiooniga „Longing for Sleep” saabunud moedisainer Marit Ilison osaleb 8. mail Itaalias avatud Origin Passion and Beliefs disainimessil.

Mantel kollektsioonist „Longing for Sleep”. Foto: Maiken Staak

Mantel kollektsioonist „Longing for Sleep”. Foto: Maiken Staak

Itaalias Vicenzas toimuvat messi korraldab suurim noori talente ja disainereid koondav platvorm Not Just A Label (NJAL) koostöös Fiera di Vicenza messikeskusega. Marit Ilison valiti messil osaleva 100 andekaima disaineri sekka enam kui 15 000 NJALi liikme seast. „Me otsime neid, kes on tõestanud, et suudavad nihutada piire nii disaini, innovatsiooni kui ka materjalikasutuse osas,” lausus messi kuraator, NJALi asutaja Stefan Siegel.

8.–11. maini toimuva messi eesmärk on viia kokku 100 andekat disainerit ja 100 Itaalia erilisemat väiketootjat rahvusvahelise pressi ja moetööstuse võtmeisikutega. Marit Ilisoni sõnul annab messil osalmine võimaluse kohtuda inimeste ja organisatsioonidega, kellega see muidu võimalik ei oleks.

Mess on ainulaadne ka selle poolest, et erinevalt muudest samalaadsetest messi/näituse kontseptsioonidest kaetakse osalejatele enamus reisimise, näituse koha ja inventari ning majutuse kulusid, lähtudes põhimõttest toetada andekaid disainereid sõltumata piiridest, majanduslikest kohustustest või poliitilisest seisust.

Not Just A Label on maailma juhtiv disainiplatvorm, mis koondab ja eksponeerib andekaid ja tõusvaid noori disainereid üle maailma.

Prantsuse haute couture ajakirja Stiletto poolt „tõeliseks rõivastuse poetessiks” tituleeritud Marit Ilison on rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, vabakutseline disainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud.