Marten Kuningas andis välja uue muusikavideo loole „Tagurpidi vaal”. Video filmiti akustilise sessioonina Stroomi rannas asuva liivalaiu peal, kuhu sai jalgsi läbi vee minnes. Septembris salvestatud klipis näeb hommikust udu, kuna esitus võeti üles kell viis hommikul, ja kuuleb erinevaid linnuhääli. Video autoriteks on kaks noort leedu režisööri, Saulius Baradinskas ja Pijus Veberis, kes on ühtlasi ka Baltikumi populaarseima muusikavideoprojekti Vilnius Temperature tegijad.

„Alustasime filmimisega kell neli hommikul. Kui saabusime, oli rannas kõikemattev udu, nii et nägime vaevu üksteise nägusid. Valitses täielik vaikus ja rahu. Võtete lõpuks oli udu kadunud, linde kogunes üha juurde ja viimaks tõusis ka päike,” räägib Marten Kuningas video tegemisest.

Video autoriteks on kaks noort leedu režisööri, Saulius Baradinskas ja Pijus Veberis, kes on ühtlasi ka Baltikumi populaarseima muusikavideoprojekti Vilnius Temperature tegijad. Vilnius Temperature’i keskeks ideeks on filmida muusikat ebatavalistes kohtades. Tallinnas Marten Kuninga video valmistamine oli ka nende jaoks eriline kogemus: „Me ei saa küll selle loo sõnadest aru, aga „Tagurpidi vaal” on lugu, mille muusika räägib enda eest ja mida on võimalik kogeda hoolimata sellest, et lüürika on eesti keeles. Marten Kuningast on saanud minu lemmikartist Eestis,” leiab Baradinskas.

„Sauliuse ja tema meeskonnaga oli väga meeldiv koostööd teha. Tõeliselt inspireeriv kogemus!” ütleb hetkel Berliinis elektroonilise muusika kõrgkoolis tudeeriv Marten.