Novembris esietendub Endla teatri suurel laval „Meie aja kangelane”, mille toob lavale Ukraina juurtega läti lavastaja Galina Polišuk. Lavakujunduse loob Läti Rahvusteatri peakunstnik Aigars Ozolins ning kostüümilahendused kostüümikunstnik Liene Rolšteina. Endla teatri jaoks on see üle mitmete aastate esimene kord, mil lavastus tuleb meeskonnalt väljaspoolt Eestit.

Galina Polišuk

Galina Polišuk

Galina Polišuk on varem lavastanud mitmetes Läti teatrites, Venemaal, Leedus, Norras ja Eestis Vene teatris.

Nagu Mihhail Lermontovi vene kirjanduse kuldvarasse kuuluv romaan „Meie aja kangelane”, toimub ka lavastuse tegevus Krimmis ja Tšetšeenias. Nagu ka tollal, lahendavad peategelased au, südametunnistuse, elu mõtte, aga ka võõra rahva tavadesse ja kultuuri süvenemise probleeme. Kuigi taustaks on pidevad sõjad, on lavastaja sõnul „Meie aja kangelane” eelkõige lugu armastusest ja kirest ning elu mõtte otsimisest. Tegevus toimub paralleelselt kahes ajas – meie ajas ja Lermontovi ajas.

Polišuk on õnnelik, et saab töötada mereäärses linnas. „Oma Riia teatritrupiga on meil kombeks sõita alati peale esietendust Jurmalasse mere äärde”. Koos lavastuse kunstniku Aigars Ozoliniga Pärnu rannas jalutades tulid nad mõttele tuua meri ka Endla lavale. Merel on oluline roll lavastuse kujunduses ning vesi on Endla teatri suurel laval kogu etenduse vältel.

Endla teatri näitlejate kõrval teeb lavastuses külalisnäitlejana kaasa Jekaterina Novosjolova.