Kui Positivus kodule liiga lähedale jääb ning Roskilde mudavann keset 100 000-pealist publikut liiga ekstreemsena tundub, tasuks suunata pilgud Saksamaa väikelinna Gräfenhainicheni ning selle külje all asuva kaevandusmuusemi Ferropolise poole, mis 19.-21. juulil taaskord festivalitandriks muutub ja oma territooriumi Melt! festivalil hõivata laseb.

Melt! festival 2012. Foto: Geert Schäfer

Melt! festival 2012. Foto: Geert Schäfer

Sel aastal juba 16. korda toimuva Melt!’i muusikalisest sulamist leiab artiste eelkõige elektroonika, roki, tekno ning hip-hopi žanritest. Kui varasematel aastatel on ürituse line-up’ist läbi käinud pea kõik alternatiivsema muusika suurnimed, sealhulgas näiteks Massive Attack, Caribou, HEALTH, Moderat, Animal Collective, Matthew Herbert, Justice ja Pantha Du Prince, siis ei lasta latil ka seekord langeda. Selleaastase festivali esinejate nimekirjast võib leida Thom Yorke’i uue supergrupi Atoms For Peace, UK melanhooliatrubaduuri James Blake’i, new wave’i dubustep’iga segava briti imelapse King Krule’i, Taani elektroonilise muusika kuninga Trentemølleri, äsja uue albumi üllitanud The Knife’i ning paljusid teisi hetkel maailmalavasid vallutavaid artiste, kelle avalikustamine veel kaugeltki lõppenud pole. Lisaks astuvad 24/7 vältavas festivalimöllus DJ-settidega üles näiteks Apparat, Digitalism, Modeselektor, SBTRKT ning juba Melt!’i residendistaatusesse tõusnud Ellen Allien.

Peale muusikaliste elamuste pakub Melt! ka ebatavalist asukohta, millega enamik festivale uhkustada ei saa. Nagu eelpool mainitud, on Berliinist umbes pooleteisetunnise rongisõidu kaugusel asuva Ferropolise puhul tegemist 1991. aastal tegutsemise lõpetanud kaevanduspiirkonna ning praeguse muuseumiga, mistõttu kõrguvad festivaliala kohal viis ajaloolist ekskavaatorit, luues niinimetatud „Raualinna“ ja festivalimelu vahel võimsa sünergia. Lisaks asub Ferropolis Gremmini järve kaldal, mis festivali- ning südasuvetemperatuuride jahutamise mõttes täielik õnnistus on.

Kuigi ametlikult algab festival 19. juulil, ootab Melt! esimesi, parimate telklakohtade peale tormijooksjaid juba 18. juulil, mil toimub ka ürituse eelpidu Intro Zelt.

Festivali kodulehele.