Neljapäeval, 24. märtsil kell 18 avatakse Tartu Kunstimuuseumis Marika Agu poolt kureeritud näitus „Parandamise esteetika tänapäeva Gruusias”.

Parandada saab vaid seda, mis katki on, ja näitusel suhestutaksegi mõrade, lõigete, aukude ja murrangutega Gruusia ühiskonnas. Projektis osalevatel kunstnikel on palutud reflekteerida parandamise mõiste üle, haarates nii kollektiivseid dünaamikaid kui ka personaalseid juhtumisi.

Avamisele eelnevalt, kell 17.00 esitleb kunstnik Sophia Tabatadze uurimistööd Tbilisi kesklinnas asuvast Pirimze hoonest, mis toimis perioodil 1971–2007 kõikvõimalike parandusteenuste keskusena. Lisaks esineb avamisel gruusia performance-rühmitus Bouillon Group. 26. märtsil tutvustavad kunstnikud Thea Gvetadze ja Nino Sekhniashvili Thbilisis asuvat artist-run space’i Nectar. Ühtlasi esitletakse näitusega sama pealkirja kandvat kakskeelset trükist, mis pakub kaleidoskoopilise ülevaate sotsiaalsetest dünaamikatest ning materjalikultuurist tänapäeva Gruusias, ja maitstakse Gruusia toitu.

Näitus jääb avatuks 29. maini. Lisainfot leiad siit.

Esilehe fotol Sophia Tabatadze „Pirimze putka”, 2015. Foto: Guram Tsibakhashvili