Eile, 14. märtsil avati Draakoni galeriis Kaspar Tamsalu isikunäitus „Sünkroonist väljas”.

Maal näituselt. Autor: Kaspar Tamsalu

Maal näituselt. Autor: Kaspar Tamsalu

Näitusel näeb nelja portreemaali, mis on kunstniku enda sõnul väike läbilõige inimestevahelistest suhetest: rollidest, mida need inimesed tema elus mängivad ning mida piltidel kokku saanud üksteisele tähendavad.

„Portreteeritavad leidsin endale kõige lähemalt. Need on sõbrad ja tuttavad, kellega juhus mind kokku on viinud. Mulle on oluline, et saan toimetada turvalisel pinnal – selleks lasen portreteeritavatel enda juurde tulla ning jäädvustan neid minu loodud keskkonnas,” ütleb Tamsalu.

„Püüan tabada teatud mõttelist pingestatust, hetke, mil saan end tunda eraldiseisva vaatlejana. Sellisel viisil maalides ei ole enam tegemist objektiivse portreepildiga. Järele jääb figuur ruumis; alati kahetsusväärselt mõistmatu, eelarvamustest ja tunnetest vormitud fiktsioon, subjektiivne kujutluspilt, mille juuri võib leida möödunud sajandisse jäänud maalikunstist.”

Kaspar Tamsalu on lõpetanud 2012. aastal Peterburi I. E. Repini nimelise akadeemilise maali-, skulptuuri- ja arhitektuuriinstituudi (Peterburi Kunstide Akadeemia) tahvelmaali erialal ja Eesti Kunstiakadeemia magistriõppe aastal 2015. Ta on osalanud mitmetel grupinäitustel ja plenääridel Venemaal, Ukrainas, Lätis ja Eestis, lisaks kureerinud näitusi Pärnu Linnagaleriis, Vene Kultuurikeskuses ja Hobusepea galeriis. Käesolev on tema esimene isiknäitus.

Näitus jääb avatuks 2. aprillini 2016.

Näituse leiad Facebookis siit.