Tjuun In on eesti vanim siiani tegutsev trummi ja bassi sariüritus, mis tähistab 8. novembril Sinilinnus peetava peoga oma 15. sünnipäeva. Laupäevasel üritusel esineb kahes saalis üle kolmekümne erineva artisti – need, kes on Tjuun Iniga lähedalt seotud olnud. Peosarja ning samanimelise saate juhid on Qba, To-Sha ja L.Eazy.

Tjuun Ini vankumatu kolmik (vasakult): LEazy, QBa ja To-Sha. Foto: Erakogu

Tjuun Ini vankumatu kolmik (vasakult): LEazy, QBa ja To-Sha. Foto: Erakogu

Esimene Tjuun Ini pidu toimus 1999. aastal Enteri-nimelises küberkohvikus ja sellele on järgnenud lugematul hulgal sündmusi nii välis- kui kohalike esinejatega. Peosari sündis tänu eesti esimesele alternatiivmuusika saidile clubarena.com (nüüdseks suletud), mis andis tollal suuresti hoogu uue generatsiooni elektroonilise muusika skeene tekkele. Esimene raadiosaade „Tjuun In” kõlas 2002. aastal Energy FMi lainelt ning aasta pärast juba R2 sagedustelt, kus see vältab võimekatel tuuridel siiani.

Sünnipäevapeol esinevad Raul Saaremets, Lu:k, Mark Slavin, Heidy Purga, Dzheimz, Takeshi, MHKL, Ringo Ringvee, Mutated Forms, Leslie Da Bass, Oliver Rõõmus, Joselz, Firejosé alias Sinda, Bone, Moral Fibre, K-Sein, Ziil, Solid Steel, Planeet, Reto, Slammin, Cezol, Erkin Antov, Conflict, Madis Nestor, Freq, Indrek Varend, Tarrvi Laamann, Audioholic, Rans, Eku, Dice Rudy, Sofia Rubina, JaanJaago, TSR ja Kaspar Leivo.