Sel reedel, 22. aprillil toimub HALLis elektroonilisele muusikale keskendunud üritustesarja Vürts pidu, mille peaesinejaks on Ukraina DJ Daria Kolosova.

Daria Kolosova. Foto: press

„Ta teab oma lugusid ja saundi. Ta tunneb oma ala ning tal on piisavalt enesekindlust see ka välja mängida.” Just nii kõlab üks juhuslik kommentaar praeguseks miljon vaatamist kogunud video alt, kus Kolosova eelmise aasta sügisel Berliini muusikaplatvormi HÖR stuudios esineb. Ukraina väikelinnast Lutugõnest pärit Kolosova huvi muusika vastu süttis juba varajases eas tänu oma isa muusikalembusele, kuid arenes huviks elektroonilise muusika vastu pärast seda, kui ta esmakordselt The Prodigy „Diesel Powerit” kuulis. Oma esimese DJ-seti tegi Daria 2010. aastal, millele järgnesid ülesastumised ja pidude korraldamised kodumaa erinevates linnades.

Inspireerituna Kiievi tantsumuusikaskeene õitsengust ning elektroonilise muusika erinevatest varjunditest, kolis Daria Kiievisse. Seal jäi ta muu hulgas silma ka Vürtsi eelmisele külalisele Nastiale, kellega koos on mängitud pidudel Brasiiliast Berliinini ning alates 2020. aastast on Daria ka Nastia plaadifirma NECHTO resident. 

DJna on Kolosova eesmärk edastada muusika abil oma isiklikku narratiivi ja kommunikeerida empaatiat. Tema setid on üles ehitatud jõulisele ja gruuvivale techno’le, mida ta segab breakbeat’i, elektro, hardcore’i või jungle’iga.

Kolosova kõrval astuvad üles kohalikud DJd Punch, Domnina, Micaela Saraceno b2b Nechaev, Fakedjjj ja Lene Ma Rue.

Üritus Facebookis