Tallinna Vanalinna Päevade, Tallinn 800 ja Plaaditurg 10 raames taaselustub sel nädalavahetusel, 31. mail kuni 2. juunil Harjumäe tipus legendaarne melomaanide kogunemispaik, mida kutsutakse Plaadimäeks.

Foto: press

Foto: press

Oma kümnendat juubelit pidav Plaaditurg muudab juba kolmandat aastat järjest oma nime Plaadimäeks ja ronib Harjumäe tippu. Sellel aastal on aga kõik teisiti, sest juubilar Plaaditurg ja juubilar Tallinn ühendavad oma jõud, et Plaadimäest saaks kolmepäevane rahvusvaheline kireva programmiga festival.

Reede õhtul avatakse festival tule-show ja bändiga Wiiralt. Puhtalt bändide päralt on lava laupäeval, kui üles astuvad Puuluup, Andres Roots, Forgotten Sunrise, Jadira, Truckthor, Motor Tension Ensemble, Diversicolor ja TiiK.

Pühapäeval astuvad rahva ette melomaanid Erik Morna (Raadio 2), Villu Tamme (J.M.K.E.) ja Riho Baumann, et üritada üksipulgi lahti monteerida plaadimäe nime kandev fenomen. Jutuajamist suunab Sten Teppan (Vikerraadio).

Avatud on tänavatoidurestoranid ja voolab käsitööõlu. Rahvusvaheliseks teevad turu aga Soomest, Rootsist ja Lätist tulevad müüjad. Jätkuvalt on kõigil huvilistel võimalus tulla müüma, ostma ja vahetama erinevatel helikandjatel olevat muusikat (kassett, vinüül, CD jne.) ja kõike muud muusikaga seonduvat (särgid, ajakirjad, plakatid jne.). Ja nagu traditsioon nõuab, on nii müüjatele kui ostjatele üritus täiesti tasuta.

Plaadimäe traditsioon sai alguse 1975. aastal. Algusaastatel koguneti Niguliste kiriku kõrval asuvale platsile. Kui kirikut 1980. aastal restaureerima hakati ja selle ümber tara ehitati, kolisid melomaanid Harjumäe tippu ja seal jätkati aktiivselt üheksakümmnendate keskpaigani. Viimased visad hinged kohtuvad Harjumäel pühapäeviti tänaseni.

Lisainfot ürituse kohta leiad Facebookist.