Positivuse festivali programmi lisandusid Elbow, Anna Calvi, Future Islands, AlunaGeorge, Chet Faker ja NONONO. Eelnevalt on avalikustatud näiteks Kraftwerk, Ellie Goulding, Bastille ja The Kooks.

Anna Calvi

Anna Calvi

Elbow on üks neist vähestest bändidest, kes on võimeline täiskasvanud meestele pisarad silma tooma. Nad on oma publiku jäägitu austuse välja teeninud kõrgekaliibrilise muusikalise produktsiooniga. Oma karjääri jooksul on Elbow salvestanud hümni BBC Olümpia-ülekannetele („First Steps”, 2012), võitnud maineka Mercury auhinna (2008), olnud peaesinejaks Glastonburyl ning ei näita mingeid märke maha rahunemisest. Selle aasta märtsis andis bänd välja sooja vastuvõtu osaliseks saanud albumi „The Take Off And Landing Of Everything”.

Hetkel, mil habras ning punaseks värvitud huultega laulja/laulukirjutaja Anna Calvi kitarriga lavale astub, saab temast tõeline femme fatale. Pärast 2011. aasta Läti kontserti on Calvi olnud nominent Mercury ja BRIT Awardsi auhindadele, salvestanud loo Noah And The Whale’iga ning andnud välja albumi „One Breath” (2013).

Alustanud tegevust aastal 2006, sai Future Islands suurema tähelepanu osaliseks selle aasta märtsis ilmunud järjekorras neljanda albumiga „Singles”. Suurema publikuni jõudis bänd osaliselt tänu esinemistele ülipopulaarsetes US Late Night TV saadetes. Bändi iseloomustab solisti Gerrit Welmersi madal ja käre hääl, mis sobitub ideaalselt Future Islandsi harmoonilise ja dünaamilise muusikalise poolega.

AlunaGeorge on üks huvitavamaid uusi UK elektroonikaartiste. 2014. aasta BRIT Awardsi nominent miksib oskuslikult 90ndate r&b-d kaasaegse popiga ning kuulda on ka UK garage’i ja house’i mõjutusi. Muusikale annab eripära Aluna Francise kaunis naiselik vokaal.

Elektroonilist muusikat viljelev Chet Faker võiks olla James Blake’i Austraalia vaste, kuid ta on kasvamas tõeliseks iseseisvaks muusikaliseks jõuks. Austraalia Rolling Stone valis 2012. aastal tema EP „Thinking In Textures” parimaks indie-salvestuseks ning 2013. aastal kasutati ühte tema lugudest reklaamis, mida näidati US Super Bowlil. Sel aastal liigub Chet Faker edasi suurematele Euroopa lavadele ning esitleb oma debüütalbumit „Built On Glass”.

https://www.youtube.com/watch?v=aP_-P_BS6KY

NONONO alustas tegevust alles aastal 2012, ent see Rootsi indie-poptrio on end tõestanud eriliselt mõnusate ja elavate meloodiate leiutajana.

Teiste tänavusel Positivusel üles astuvate artistidega tutvu siin.