Neljapäeval, 9. mail läheb käima kirjandusfestivali Prima Vista põhiprogramm, mille eel tutvustab Müürileht festivalil üles astuvaid väliskirjanikke.

Jukka Itkonen

Jukka Itkonen

Soome kirjaniku Jukka Itkoneni (1951) looming on hämmastavalt mitmekülgne: ta on avaldanud 36 raamatut – osa täiskasvanuile, kuid enamjagu siiski lastele –, loonud näidendeid, kuuldemänge ja libretosid, kirjutanud nii laulutekste kui ka muusikat, mis on ilmunud kahel heliplaadil.

Itkonen tegutseb ka tõlkijana ning kujundab raamatuid ja tegeleb maalimisega. Ta on pälvinud mitmeid preemiaid, sealhulgas Kaarina Helakisa kirjanduspreemia (2000), aasta luuletaja auhind (2002) ja Anni Swani medal (2006). Tänavuse Prima Vista patrooni Leelo Tungla tõlgitud eestikeelses valikkogus „Mõnus sajuilm” leidub luuletusi Itkoneni koondkogust „Leikkihaitari” („Mängulõõtspill”, 2011) ja raamatutest „Kaupunkiretki” („Linnamatk”, 2011) ning „Sanamaa” („Sõnamaa”, 2012).

Reedel, 10. mail esitletakse Tartu Linnaraamatukogus Jukka Itkoneni valikkogu „Mõnus sajuilm“ (Tammerraamat 2013). Kohal on nii autor kui ka raamatu tõlkija Leelo Tungal.