Neljapäeval, 9. mail läheb käima kirjandusfestivali Prima Vista põhiprogramm, mille eel tutvustab Müürileht festivalil üles astuvaid väliskirjanikke.

Marina Palei on 1955. aastal Leningradis sündinud proosa- ja näitekirjanik, luuletaja, tõlkija, stsenarist.

Marina Palei

Marina Palei

Kirjanduslikku tegevust alustas ta 1990. aastal, töötades arstina. Tema esimene proosaraamat ilmus Moskvas 1991. aastal, sel ajal lõpetas Marina Palei ka kirjanduse instituudi kriitika osakonna cum laude. 1995. aastal kolis kirjanik Hollandisse. Samal aastal pälvis ta Rotterdamis kirjandusfestivalil Story International tiitli „Russische Stijlprinses” („vene stiiliprintsess”). Kriitikute hinnangul on Palei proosa üllatavalt peenetundeline ja musikaalne.

Marina Palei on kirjanduspreemia Suur Raamat finalist (2006. aastal romaaniga „Klemens”) ja vene preemia laureaat (2011. aastal romaaniga „Koor”). Ta on Venemaa Kirjanike Liidu, PENi ja Hollandi Kirjanike Liidu liige. Palei proosat on tõlgitud 13 keelde. Eesti lugejale on hästi tuntud tema teosed „Ringkanali Cabiria” Vilma Matsovi ja „Küla” Jaan Rossi tõlkes.

Kujundades originaalset ja terviklikku art-stiili, seob Marina Palei oma tekstide esitust muusika ja fotoesitlusega ning loob omanäolisi n-ö monoetendusi art-performance’i žanris. Sellist etteastet saab näha ka kirjandusfestivalil Prima Vista 2013.

Ilmunud teoste nimekirja vaata siit.

Vestlusõhtu Marina Paleiga leiab aset TÜ Raamatukogu konverentsisaalis 9. mail kell 19.00. Kirjanikuga vestleb tema raamtu „Küla“ tõlkija, professor Jaan Ross. Vestlus on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.