Enne kui aprillis Sõpruses esinenud Forest Swordsi tekitatud emotsioonid lahustuda on jõudnud, ootab ees juba uus, 22. mail toimuv Kino Sõprus Live. Seekordseks külaliseks on ameerika indie-muusika legend ja kodus salvestajate esiisa R. Stevie Moore.

R. Stevie Moore

R. Stevie Moore

Nashville’is sündinud Robert Steven Moore (sünd. 1952) alustas musitseerimist väga noores eas. Tänaseks on ta salvestanud enam kui 2000 lugu ja 400 albumit. Moore on suutnud täielikult mööda vaadata traditsioonilisest muusikatööstusest, salvestades muusikat oma kodustuudios ning müües ja levitades kassette ja CDR-plaate isiklikult läbi R. Stevie Moore Cassette Clubi. Tema muusika seob omavahel kokku klassikalised pop-mõjutused ja julge eksperimenteerimise – muusika, mis on läbi ja lõhki lo-fi ning eeskujuks mitme generatsiooni muusikutele väga erinevatest žanritest. Frank Zappa, Todd Rundgren ja The Beatles on mõned nimed, keda Moore on nimetanud oma mõjutajate ja eeskujudena.

Aastakümneid lindistas ja mängis R. Stevie muusikat üksi ja peamiselt iseenda jaoks. Tema sattumist laiema publiku ette ja kõrvadesse võib suuresti pidada Ariel Pinki teeneks, kes muusikut oma tähtsaimaks eeskujuks nimetas ning maailmale tutvustas. Ariel Pink ja Moore lindistasid aastal 2012 ka ühisplaadi. 61 looga album kannab nime „Ku Klux Glam”. Tallinna kontserdil saadab 63-aastast R. Stevie Moore’i kolmeliimeline taustabänd.

Kiika täpsemat ürituse infot siit.