Rakvere Teatris esietendub täna ühe õhtu jooksul kaks soololavastust. Ligi aasta eest tekkis kahel näitlejal, Peeter Rästasel ja Anneli Rahkemal, soov end uuel moel proovile panna. Teatris on ilmselt raske leida oma piiride katsetamiseks nõudlikumat žanri kui monolavastus. Lavastajateks said kaks noort ja paljulubavat naist, Kadri Noormets ja Kertu Moppel.

„Siseturism”

kadrinoormets: eelmise aasta detsembris tegi peeter rästas mulle ettepaneku. samal õhtul võtsin mina selle vastu – me ei abiellunud. ma armastan rästast, aga teatrit tingimata mitte – samal õhtul hakkasin kirjutama, valmistusin – tekst sai pühendatud rästale. pool aastat hiljem andsin sajase tekstikomplekti talle lugeda ja tutvuda – rästas polnudki liiga vaimustuses, küll aga olin mina. rästas näis skeptiline, esile kerkis draamanäitlejalik umbusk abstraktsete (keha-)mustrite suhtes (teatri-)teksti vormelis; arusaamise mõttes, muidugi. mulle see umbusk sobis, skeptitsism kui magus stardipotentsiaal – teadsin, see seal möödub – rästas pole seisma jäänud – rästas on laululind, peeter on rästas, peeter on laululind.

Laval Peeter Rästas
Lavastaja ja teksti autor kadrinoormets

„Tähelaev”

Naine on üksi kodus. Raadio mängib. Naine kuulab oopereid ja elab oma köögis kaasa igale wagnerlikule tundevärinale, mida primadonnad läbi eetrikahina temani toovad. Naine on kodus, teeb süüa ja ootab ilu, mis tuleks ja päästaks. Lootus jääb. Muusika jääb. Üksindus jääb. Laval Anneli Rahkema

Lavastaja Kertu Moppel Kunstnik Arthur Arula

Mõlema lavastuse esietendus toimub 7. veebruaril Rakvere Teatri väikses saalis.

Teatri mängukavaga tutvu nende kodulehel.