Homme, 3. veebruaril kell 19 toimub Rundumis järjekordne vestlusring sarjast „May contain:..” alapealkirjaga „Goods from the Road”, mille külaliseks on Riias sündinud, kuid Tartus resideeriv kunstnik Diana Tamane.

Diana Tamane „Ema”

Diana Tamane „Ema”

Diana Tamane (s 1986) töötab põhiliselt fotograafia, video ja tekstiga, kasutades oma loomingus autobiograafilisi elemente nagu mälu, igapäevased tegevused ning isiklikud sündmused. Võttes lähtekohaks pisikesed liikumised ning kummalised žestid, liigub ta mööda pikki teid Ida-Euroopast Lääne-Euroopasse. Sageli on tema tööde peategelasteks ta enda pereliikmed.

Kuigi Tamane looming võib ekslikult näida mikrokosmose keskne, siis tegelikult vaatleb ta läbi isikliku sfääri ja pereringi ka laiemaid, makrokosmilisi teemasid: ajaloolisi ja poliitilisi muutusi, töölisklassi elu, pöördeid ülemaailmse tootmise ja tarbimise ahelates ning töötingimustes, viidates neile hiiglaslikele nihetele, mis toimusid pärast nn ajaloo lõppu ning tehes seda läbi vägagi antropotsentrilise ja sügavalt isikliku narratiivi.

„May contain: …” on ürituste ja kogunemiste sari, mida saadab vabas vormis vestlusring ning söök ja jook. Igal korral kutsub Rundum ühe neile huvi pakkuva inimese vestlema enda praktikast ja isiklikest mõjutustest, kunstiväljast, ühiskonnast, igapäevaelust ja muust. Iga sündmust saadab külalise loodud žest, mis võib olla midagi söömiseks, joomiseks või vaatamiseks.

Alates septembrist 2016 paikneb Rundum ARSi hoone (Pärnu mnt 154) ruumis 304, mis on Rundumi stuudio ning ühtlasi ka koht avalikeks vestlusteks, lugemisgruppideks ja screening’uteks.

Vestlus toimub inglise keeles.

Diana tegemiste kohta leiad rohkem infot tema kodulehelt ning üritusega saad liituda siin.