Laupäeval, 25. märtsil toimub Sõltumatu Tantsu Laval koreograaf Liis Varese ja kunstnik Pavel Semjonovi juhendamisel n-ö improvisatsiooni- ja kompositsiooni põhimõtetel töötav ühisuurimus ehk liikumislaboratoorium „Kaasaegne keha”, kuhu on oodatud on kõik teemast huvitaud lava- ja kehamaastiku kujundajad ning mõtestajad.

Kaasaegne keha. Foto: STL

Kaasaegne keha. Foto: STL

Laboratooriumis tegeletakse tuttava ja tundmatu liikumiskvaliteedi tabamise ja suhestumisega, kehastumisega, kehade erinevuse ja samasusega, võime ja võimetusega, kontaktiga, koreograafia loomise, õpetamise, omandamise ja kohandamisega eri võimekusega kehadele ning performatiivse kehaga.

Liis Vares (1986) on vabakutseline tantsija, koreograaf ja õpetaja, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna tantsukunsti erialal ning täiendanud ja jaganud end samal alal Lissabonis, Viinis ja Hiinas. Oma õpetajatöös peab ta oluliseks improvisatsioonilist ning individuaalset lähenemist. Tema soov on luua ruum, kus kōigil on võimalus õppida. Ta peab oma ülesandeks keha ja tantsu mõiste avardamist ning võimalikku ümberhindamist ajas. 2014. aastast on ta esimene ja ainus sertifitseeritud DanceAbility õpetaja Eestis.

Pavel (Pasha) Semjonov (1982) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini ja vabade kunstide osakonnas graafikat. Ta on Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Eesti Kunstnike Liidu liige. Paveli portfolio leiad siit.

Laboratooriumisse saab end registreerida siin ning Facebookis leiad ürituse siit.