11.-12. juunil toimub Telliskivi Loomelinnakus kolmas Tallinna Tänavatoidufestival, mille raames veavad oma potid-pannid tänavale 60 erinevat söögi- ja joogikohta, sealhulgas külalised Soomest ja Lätist. Gurmaanide rõõmuks saab festivalil maitsta küpsetatud putukaid ning esmakordselt avab luugid Eesti esimene vegan-toiduauto Herbi. Samaaegselt leiab taas aset ka TaDaa! Festival, mis toob Telliskivi õuele kvaliteetset tänava-meelelahutust 50 artistilt üle maailma.

...ja tänav toidab ka tänavu. Foto: Aron Urb

...ja tänav toidab ka tänavu. Foto: Aron Urb

Söögi-joogikohtade valik festivalil on mitmekesine – avatud on kõik Telliskivi Loomelinnaku omad toidukohad, kohal on valdav osa Eestis tegutsevaid toiduautosid ehk food truck’e, lisaks sellele mitmed nn hüpikrestoranid ja -köögid ning Tallinna tunnustatud restoranide esindused. Tänavatoidufestival toetab vastutustundlikku alkoholitarbimist, mistõttu alates sellest aastast ei ole festivalil avatud ühtegi eraldiseisvat vaid alkoholi müügile keskendunud kauplejat.

Tänavatoidufestival muutub iga aastaga ka järjest rohelisemaks – toitlustajad pakuvad sel aastal toitu vaid taaskasutatavatelt või loodussõbralikelt ja biolagunevatelt nõudelt. Keskkonnasõbralik käitumine on teretulnud ka külastajatelt, kelle puhul on sel aastal eriti oluline prügi viskamine õigetesse prügikastidesse. Festivali korraldajad arvutavad välja ka sündmuse ökoloogilise jalajälje, et liikuda edaspidi selle vähendamise suunas.

TaDaa! Festival toimub tänavatoidufestivaliga samal alal, kus etenduste tarvis on tähistatud neli lava, millel artistid kordamööda esinevad. Festivalil esinevad tänavaartistid Eestist, Soomest, Austriast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Šveitsist ning Austraaliast. Külastajad näevad nii akrobaate, žonglööre, võimast tule-show’d, luuletajaid, improteatrit kui tänavamuusikuid.

Vihmase ilma korral festival ära ei jää, toidupakkujad valmistavad jätkuvalt toitu, istumiseks on festivali alal kaks telkidega kaetud ala ning tänavaartistide etteasted viiakse üle siseruumidesse.

Info Tänavatoidufestivalil osalejate ja muu meelelahutuse osas leiad ürituse kodulehelt.
TaDaa! kohta uuri lähemalt siit.