Põhjamaade suurim siseruumides toimuv muusikafestival Tallinn Music Week, järjekorras seitsmes, toimub 25.–28. märtsil 2015. Tänasest, 9. oktoobrist on avatud festivali esinejate nimistusse pürgivate artistide taotlusvoor ja delegaatide registreerimine TMW muusikatööstuse konverentsile festivali kodulehel www.tmw.ee.

TMW raames toimub ka restoranide festival ja uksed on avanud ka TMW pop-up restoran. Foto: Tõnu Tunnel

TMW raames toimub ka restoranide festival ja uksed on avanud ka TMW pop-up restoran. Foto: Tõnu Tunnel

Kuni 1. detsembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor kõigile artistidele, kes soovivad järgmisel Tallinn Music Weekil üles astuda. Taotlused on oodatud kõiki muusikastiile viljelevatelt kollektiividelt, sooloartistidelt, interpreetidelt ja heliloojatelt, kel huvi laiendada oma kuulajaskonda ning tegutseda ka väljaspool Eestit.

Kokku valitakse festivaliprogrammi üle 200 kohaliku ja välismaise artisti. Möödunud aastal osales festivaliprogrammis 146 kohalikku ja 78 välisartisti 21 riigist. Kontserdiprogrammi koostab laekunud esinemistaotluste põhjal ligi 30-liikmeline laiapõhjaline meeskond, mis koosneb Eesti juhtivate muusikaorganisatsioonide, festivalide ja üritussarjade korraldajatest, muusikaelu eestvedajatest ning oma žanri ja skene parimatest asjatundjatest.

2014. aasta Tallinn Music Weekil üles astunud Eesti artistidest on juba tänavu jõudnud rahvusvahelise publiku ette üle 30 esineja. Kokku on TMWst osa võtnud Eesti artistid aastatel 2013-2014 esinenud väljaspool kodumaa piire üle 1500 korral. Esinemistest lähivälisriikides Lätis, Leedus ja Soomes on Eesti artistide jaoks saanud senistest erandlikest üksikjuhtumitest regulaarne ja loomulik tegevus.

Muuhulgas võib esile tuua viimasel festivalil Skype auhinna võitnud Odd Hugo tuuritamisi Saksamaal ja Madalmaades, Elephants From Neptune’i lepingut Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency ja esinemisi nii lähisvälismaal kui Hollandis Euroopa suurimal talendifestivalil Eurosonic, Ülo Kriguli Eesti Muusika Päevadel ja TMWl esmaesitletud teose „Luigeluulinn” tunnustamist Monaco ooperifestivalil, Maarja Nuudi välisesinemisi, sh esimese Eesti artistina olulisimal maailmamuusikafestivalil WOMEX, Silver Sepa ja Kristiina Ehini Ameerika tuuri, Mari Kalkuni esinemisi Skandinaavias ja Saksamaal, Sibyl Vane’i kontsertreise Euroopas, Abraham’s Café Kesk-Euroopa tuuri, Argo Valsi Venemaa ringreisi jne.

TMW rahvusvahelise muusikatööstuse konverentsi raames on eelnevatel aastatel teiste seas üles astunud USA plaadimärgi Sire Records (Madonna, Ramones jpt) legendaarne asutaja Seymour Stein, mõjukad managerid Petri Lunden (Cardigans, Europe), Edward Bicknell (Dire Straits, Scott Walker, Bryan Ferry) ja Peter Jenner (Pink Floyd).

Iga-aastaselt esineb konverentsil ka rahvusvahelise haardega muusika- ja kultuuriväljaannete (MOJO, Drowned in Sounds, The Guardian jt) ja plaadifirmade (Sire/Warner, Universal, Matador Records, Captured Tracks jt) esindajaid ning festivalide (Sonar, Eurosonic, Great Escape, Glastonbury jt) talendikütte. TMW konverentsiprogramm avalikustatakse veebruaris 2015.

Lisaks TMW põhiprogrammile toimuvad Linnalava programmi raames tasuta kontserdid üle linna ning jätkuvad festivali alamsarjad „TMW jutud” ja „TMW maitsed”.

Tallinn Music Weeki festivalipasse saab soetada nii Eestis kui mujal alates novembrikuu lõpust. Programm avalikustatakse ja üksikpiletid jõuavad müüki veebruari alguses.

Rohkem informatsiooni leiab festivali kodulehelt.