8.–10. maini toimub Tartus üheteistkümnes autorilaulufestival Mailaul, mille sihiks on autorilaulu loomingulise traditsiooni laiem teadvustamine ja väärtustamine. Tartu muusikakevade algustähiseks kujunenud festival toob kokku üle 20 esineja Eestist ja välismaalt.

Mailaulu peaesineja FLOATSTONE

Mailaulu peaesineja FLOATSTONE

Tartu Jaani kirikus, Feel Good Music Cafés ja Genialistide Klubis toimuvatel kontsertidel astuvad teiste hulgas üles Jarek Kasar, Tajo Kadajas, inBoil, Taavi Peterson, Katrin Pärn ja Marten Kuningas. Festivali peaesinejaks on virtuoosne belgia kitarrist ja laulja FLOATSTONE, kelle omalaadne mängutehnika ja haarav lavaline karisma on kogunud austajaid üle kogu maailma.

Mailaulu peakorraldaja Juhani Jaegeri sõnul võiks tänavuse festivali märksõnadeks olla kvaliteet ja eripalgelisus. „Programmis on esindatud nii traditsiooniline n-ö laulja-ja-pill-tüüpi autorilaul kui ka koos ansamblitega esinevad autorid, näiteks festivali lõppkontserdi peaesineja Mikk Tammepõld,” sõnas Jaeger. „Uue žanrina on Mailaulu lavadele toodud spoken word, mida kuuleb tänavusel festivalil Tuuli Vellingu ning eesti-argentina duo Ellom & Sebastian Wesman esituses.”

Festivali raames toimub „Ööülikooli” avalik salvestus, kus kõnelejaks on inBoil.

Mailaulu pääsmed on eelmüügis Piletilevis alates 27. märtsist. Täpsemat infot kava kohta leiab Mailaulu Facebooki lehelt.