Jazzkaar tähistab aprillis juba oma 25. sünnipäeva. 18.–27. aprillini saab nautida suurel džässipeol maailma tippdžässi ja mitmeid erilisi, just juubeliks kavandatud kontserte. Festivali avab Ülo Kriguli uudisteos „Lend nr JK025” arhitektuuriliselt põnevas Lennusadama muuseumis.

Mount Kimbie

Mount Kimbie

Galakontserdil „Noor Eesti jazz” esinevad Eesti parimaiks pärjatud noored džässmuusikud, kitarrist Erki Pärnoja, lauljad Kadri Voorand ja Sofia Rubina, bassist Peedu Kass, pianistid Joel Remmel, Holger Marjamaa ja trummar Kaspar Kalluste, kes toovad lavale kaasa oma lemmiklood ja -koosseisud. Laupäeva, 19. aprilli õhtul kuuleb Merepaviljonis Vaiko Epliku ja Kristjan Randalu kontserti „Lahkhelid”.

Merepaviljoni klubiõhtutel loob elektroonilisi helimaastikke teiste hulgas ka Portico Quartet Londonist, kelle kaunist ja filmilikku, ühtaegu elektroonilist ja klassikalist muusikat täiendab salapärase kõlaga hang-trumm. Kindlasti üks oodatuimaid artiste on inglise elektroonilise muusika duo Mount Kimbie. Post-dubstep’i pioneeridena tuntud muusikud eksperimenteerivad uute kõlamaailmade loomisel ümbritseva keskkonna helisämplitega. 26. aprillil toimuval kontserdil liitub duoga ka nende sõber trummar Tony Kus.

Täpsem info on saadaval Jazzkaare kodulehel.