Täna kell 19.00 esietendub Tartu Uues Teatris lavastus „Selgroogupidikoos”, mille loomemeeskonnas on lavastajana fotograaf Gabriela Liivamägi, helikunstnikuna disainer ja muusik Martin Rästa ja kostüümikunstnikuna moedisainer Triinu Pungits. Lavastuses mängivad näitlejad Maarja Jakobson, Kristel Leesmend, Siim Angerpikk, Helgur Rosental ning mittenäitlejad Marja-Liisa Plats, igapäevaselt illustraator, ning Salme Regiina Palu, 8-aastane koolitüdruk.

„Selgroogupidikoos” lava. Pressifoto

„Selgroogupidikoos” lava. Pressifoto

Aastaid lavastusi nii Tartu Uues Teatris kui mujal pildistanud Gabriela Liivamägi jaoks on „Selgroogupidikoos” esimene julge katsetus lavastajana. Fotograafiaalase tausta tõttu on lavastuses rõhku pandud just visuaalsele küljele ja atmosfäärile. Gabriela Liivamägi tunnistab, et on pildistades ja lavastades taibanud, et vaatab visuaalset poolt rohkem kui terviklikku liikumist ning lugu. „Selgroogupidikoos” on lavastus, mil pole ei narratiivi ega kulminatsiooni, vaid pigem mälupildid ja haaratavad emotsioonid. Nii on „Selgroogupidikoos” kirjeldatav pigem märksõnade kui sisukokkuvõttega.

Keskendumine. Loomisvajadus. Vaikus. Ootamine. Tolerantsus. Praktiline loovus. Õudne ja naiivne atmosfäär. Staatika. Mõttemäng. Taju pingpong. Koreograafiline taju, kuid ilma liigsete liigutusteta. Siseatmosfääri ära tajumine. Sõnadeta valetamine. Kohad, kuhu juhuslikult sattume.

Lavastust mängitakse vaid neli korda: kaks korda Tartu Uues Teatris (Lai 37) – 24. ja 25. oktoobril – ning 31. oktoobril ja 1. novembril Tallinnas Vaba Lava teatrisaalis Telliskivi loomelinnakus (Telliskivi 60a).

Tutvu Tartu Uue Teatri mängukavaga siin.