Laupäeval, 10. märtsil avaneb kõigil huvilistel, sõltumata eelnevast liikumiskogemusest ja ettevalmistusest võimalus õppida koreograaf Üüve-Lydia Toompere käe all techno-tantsu.

Üüve-Lydia Toompere. Foto: press

Üüve-Lydia Toompere. Foto: press

Töötoas osalemine annab võimaluse tutvuda techno-peo tantsupõrandaetiketi ning techno-tantsu baassõnavaraga. Tantsides õpitakse kuulama ja kuulma ning reageerima elektroonilise muusika erinevatele kihtidele, rütmidele ja helidele. Lisaks sellele saab iga osaleja avastada oma isikupärast liikumiskeelt ja -tunnetust ning õppida alternatiivseid liikumisvõimalusi.

Seekordses Techno Praxises avastatakse oma võimalikku queer liikumisesteetikat. Queer tähendab selles kontekstis, et inimesel on võimalus unustada „normaalne” tantsuesteetika ja uurida midagi teistsugust – äärmuseid, kummalisust, vastandumist või mida iganes, mis sel hetkel inspireerib. Queer’ina võivad ennast tunda kõik, olenemata soost, seksuaalsest orientatsioonist või muudest võimalikest erinevustest.

Techno Praxis on mõeldud nii kogemusega kui ka kogemusteta tantsuhuvilistele, keda huvitab elektrooniline muusika. See on tantsurituaal, mis toob klubitantsu peosituatsioonist välja ning proovib seda vaadelda kui üht võimalikku treeningsüsteemi ja tantsupraktikat. Praxis on kollektiivset tegevust, pühendumist ja tantsija meisterlikku muusikatunnetust pühitsev tantsupraktika, mida harrastatakse grupis suure energia ja valju techno-muusika saatel.

Sessiooni viib läbi vabakutseline tantsukunstnik Üüve-Lydia Toompere, kelle praegused loomeprotsessid ja ideed liiguvad paralleelselt techno-muusikamaastiku ning tantsukunstiga, võttes uurimise alla klubitantsukultuuri oma praeguses kodulinnas Berliinis ja Eestis.

Rohkem infot leiad Sõltumatu Tantsu Lava kodulehelt.