Detsembri esimesel nädalavahetusel esinevad I Wear*Experiment Eestist, Carnival Youth Lätist ja Without Letters Leedust Tallinnas, Riias ja Vilniuses Balti riikide muusikat populariseeriva platvormi The Baltic Scene’i nimelisel kontserttuuril.

Carnival Youth

Carnival Youth

5.–7. detsembrini toimuv tuur on algus sündmustesarjale, mis hakkab toimuma neli korda aastas ühe nädalavahetuse jooksul kolmes Baltikumi pealinnas, kaasates iga kord ühe aktuaalse ja põneva kollektiivi nii Eestist, Lätist kui Leedust.

„The Baltic Scene’i tegevused said alguse veidi üle aasta tagasi, kui hakkasin igapäevaselt Baltikumi muusika uudiseid blogipostitustena jagama. 2012. aasta septembris algasid Eestis Raadio 2-s ja Läti raadiokanalis 101.lv naaberriikide muusikat tutvustavad saaterubriigid ning selle aasta 31. mail valmis ingliskeelne veebiajakiri aadressil www.thebalticscene.eu. Ma olen tõesti väga õnnelik, et The Baltic Scene’i tegevused nii kiiresti ja orgaaniliselt arenevad ja ma loodan, et 5. detsembril on Sinlinnus palju eestlasi tutvumas ja kaasa elamas meie oma regiooni suurepärasele talendile!” kommenteerib The Baltic Scene’i eestvedaja Natalie Mets.

The Baltic Scene’i tuuride kaudu soovitakse elavdada Balti riikide muusika artistide omavahelist suhtlust ning suurendada muusikapubliku teadlikkust naaberriikide kirevast muusikaväljast.

Tallinna kontsert toimub klubis Sinilind 5. detsembril, uksed avatakse kell 21:00.

Without Lettersi live-etteaste Leedu televisioonis: