Täna, 22. oktoobri õhtul avab Ülase12-s uksed kõige kväärim pidu üldse, kuhu on oodatud kõik, kes end queer’i ehk kväärina tunnevad. The Queerest Party julgustab tulema kapist välja ja otse peole.

Peo plakat.

Peo plakat.

Queer on katustermin soo- ja seksuaalvähemustele, kuhu alla kuuluvad nii geid, lesbid, bi’d, transsoolised kui teised inimesed, kes ei määratle end normatiivsete kategooriate alla.

„Meil on vaja teada, et te olete olemas,” seisab peo Facebooki-lehel, kuna kogukonna loomine on võtmetähtsusega LGBTQ võitluses võrdsete õiguste eest. Õhtu algab kell 21 sotsiaalkeskuses Ülase 12 (Ülase 12, Tallinn) ning dresscode on crossdress, drag, pidulik, kodune või kergelt vasakpoolne – vahet pole, tule kohale, julgustavad korraldajad. Muusikat mängib DJ Hazel, kes lubab tantsupõrandale tuua peagi Tallinnas esineva Peachesi vaimu.

Sissepääs on sümboolne 1-eurone münt, ent isegi selle eest ei pääse üle läve homofoobid, transfoobid ega teised tülinorijad. Peole võib tulla omade jookidega, kohapeal saab juua erikokteili Ükssarviku Okse.

Liitu sündmusega Facebookis ning uuri lähemalt, mis veel Ülase12-s toimub.