Aasta aega ootust jõuab oma magusa lõpuni 4. aprillil, kui sel aastal oma viiendat juubelit tähistav Tallinn Music Week pealinna ägedaimad klubid, kohvikud, teatrid, baarid ja kontserdisaalid taaskord üle võtab ning heal muusikal kuni 6. aprillini jõudsalt vohada laseb.

Foto: Rasmus Jurkatam

Foto: Rasmus Jurkatam

Seekordne festival on kasvanud oma mahult 233 artistini Eestist ja välismaalt, kelle žanrilised mastaabid ulatuvad nüüdisklassikast ja folgist kuni hip hopi, robustse elektroonika ning mudase kitarrirokini. Eesti kollektiive ja üksikesitajaid, kes seekord publiku ning rahvusvaheliste delegaatide ette tuuakse, on nende hulgas tervelt 165, kuid lisaks jõuab lavalaudadele muusikuid Venemaalt, Taanist, Soomest, Iisraelist ja paljudest teistest välisriikidest.

Üle linna jaotatud showcase’ide hulgast võib kolme festivalipäeva jooksul leida näiteks F-hoones toimuva Red Bull Music Academy klubiöö, Rada7 esitluskontserdi Sinilinnus, kus teeb ühe oma kahest Tallinna ülesastumisest ka taanlaste duo Rangleklods, Stalker Festivali esinduskontserdid klubides Bibabo ning kohvikus Wabadus, kus astuvad üles mitmed elektroonilise muusika piire kompavad artistid Eesti oma Vul Vulpesest Islandi Ruxpinini välja, ja HUH-i peo Von Krahlis, mille line-up’is seisvate nimede seas leiduvad teiste seas Faun Racket, Zebra Island ning post-punki ja shoegaze’i segav Shiny Darkly otse Kopenhaagenist.

Tasulistele kontsertidele lisaks sisaldab Tallinn Music Weeki kava ka sel aastal Citystage’i programmi, mille raames tuuakse bändid tavalistest sumedatest kontserdipaikadest kaubanduskeskustesse, kohvikutesse, galeriidesse ning plaadipoodi, ja lastakse nautida live-esinemisi täiesti tasuta. Peale selle on Tallinn Music Week löönud käed veinibaariga Paar Veini, kus toimuvad 3. ja 4. aprillil õhtul tasuta diskussioonid erinevatel muusikaga seotud teemadel. Kogu Tallinn Music Weeki komplekti täiustab sel aastal aga ka täiesti uus suund- TMW Tastes, mis kujutab endast kontsertidega paralleelset kulgevat restoranide ja kohvikute showcase’i, kus 16 spetsiaalselt välja valitud söögikohta pakuvad kõigile festivalipassi omanikele TMW-i toimumise ajal kella 15-18 vahel allahindlust ning eripakkumisi. Valitute hulka kuuluvad näiteks kohvikud Moon, Till&Kummel, Wabadus ja Spirit ning restoranidest näiteks Leib Resto ja Aed, Neh, Elevant ja La Bottega. Kuna Tallinn Music Weeki peamiseks missiooniks Eesti muusika tutvustamise ning ekspordi edendamise kõrval on ka tugeva muusikaettevõtlusvundamendi loomine, leiab festivali ajal aset muusikatööstuse konverents, kuhu oodatakse rahvusvahelist muusika- ja loomeettevõtjate, turismiedendajate, reklaamivaldkonnas tegutsejate ning üritustekorraldajate seltskonda üle kogu maailma.

Lisainfo: www.tallinnmusicweek.ee