Talendifestival ning muusikatööstuse konverents Tallinn Music Week esitleb oma konverentsiprogrammis kahte muusikatööstuse suurnime, käsitleb innovatsiooni ja uute tuluallikate teemasid ning toob rahvusvahelise publiku ette Garage48 Tallinn Music tehnoloogiainnovatsiooni.

Check My Demo 2012. Foto: Hanna Samoson

Check My Demo 2012. Foto: Hanna Samoson

Tänavuse konverentsi üks legendaarsemaid külalisi on Seymour Stein – Sire Records’i kaasasutaja ja juht, kes tõi maailmakaardile nii pungi ja New Wave’i kui ka Madonna. Möödunud aasta novembris kirjutasid Steini heakskiidul Warner Bros. Recordsiga plaadilepingu alla ka Ewert and the Two Dragons, kelle suhtes plaadifirmal on suured lootused. Olles üks viimaseid vana kooli „plaadifirma-mehi“, kes jätkuvalt töötab muusikaäris, saavutas Stein edu oskusega ära arvata järgmine muusikaline laine ja saada enda labeli alla selle säravamad tähed. 1975. aastal nägi ta nelja musta nahka riietatud Queensi poissi, kes mängisid täiesti enneolematus stiilis välgukiiruseid lugusid. „See oli nagu oleks ma toppinud oma käe voolu all olevasse elektrilülitisse,“ meenutab Stein oma esmakohtumist Ramones’iga. Sire on olnud kaasaegse muusika jaoks kullaauk: populaarsetest teerajajatest nagu Talking Heads, The Cure ja The Smiths kuni teenekate kultusbändideni nagu Flamin’ Groovies, Dead Boys, Richard Hell and the Voidoids ja Replacements.

Peter Jenner (Sincere Management ja endine rahvusvahelise muusikamanageride foorumi peasekretär) panustab oma kogemustega lausa mitmesse konverentsi paneeli, pühendudes eelkõige uute tehnoloogiate ja ärimudelite teemale ning jagades kogemusi artistide-manageride arutelul. Jenner ja tema äripartner Andrew King „avastasid“ 1960ndatel Pink Floyd´i ja suunasid bändi kuulsuse teele. Jenner korraldas kontserte Londoni Hyde Parkis, teiste seas ka legendaarse Rolling Stones’i kontserdi aastal 1969. Viimastel aastatel on Jenner võtnud oma südameasjaks autoriõiguste teema digiajastul ning konsulteerib rahvusvahelist intellektuaalõiguste organisatsiooni WIPO.

Uute tehnoloogiate paneelis osaleb ka Dagfinn Bach (Artspages International AS, Bach Technology AS), kes on üks online-muusika teerajajaid, olles osaline esimese MP3-mängija loomisel 1993. Bach konsulteeris Nokiat online-muusika levitamisel Hiinas.

Põnevusega tasub oodata ka pitching-seanssi, kus Garage48 Tallinn Music 2013 parimad välja valitud uued tooted ja teenused esitletakse hindamiseks ja kommenteerimiseks muusikatööstuse tipptegijatele ja võimalikele investoritele. Garage48 üritusele kogunes eelmisel nädalavahetusel Tallinnasse sadakond vabatahtlikku tarkvaraarendajat, disainerit, turundajat ja visionääri nii Eestist kui välisriikidest, kelle fookuses oli sel korral uute interneti- ja mobiilipõhiste meelelahutus- ja muusikatoodete loomine. Tallinn Music Weeki paneeli žüriisse on kutsutud oma ala asjatundjad nagu Villu Arak (General Specifics), Mark Meharry (Music Glue), Chris Douridas (KCRW-FM, varem iTunes), Mathieu Molinero (International Area Manager of Deezer) ja Allan Martinson (Estonian Business Angels Network).

TMW konverentsil koguneb Eesti muusikavaldkonna statistika kogumise ja sissetulekuallikate kaardistamise ümarlaud, mille tulemuste analüüsimisse kaasatakse ka Rootsi ja Soome eksperdid ning mille eesmärgiks on seada jalule muusikastatistika adekvaatne ja järjepidev kogumine ning analüüs Eestis.

Konverentsiprogrammi lõpetab juba traditsiooniks saanud populaarne „Check My Demo“ seminar, kus festivalikavas olevad bändid saavad ausat ja vahetut tagasisidet salvestatud lugudele oma ala tugevamatelt tegijatelt. Muusikat mängib ja arutlusringi juhib Raadio 2 muusikajuht Erik Morna.

Konverentsi ajakava vaata siit.