Norra päritolu plaadifirma Jazzaggression Records annab uuesti välja Eesti esimese džässialbumi Tõnu Naissoo triolt, mille ilmumist tähistatakse ainulaadse kontserdiga, kus album tuleb ettekandele täispikkuses. Kontsert toimub 6. veebruaril Von Krahli baaris. Lisaks Tõnu Naissoole osalevad trio koosseisus noored Soome muusikud Teemu Åkerblom bassil ja Aleksi Heinola trummidel ning külalisteks on ka originaalsalvestusel osalenud Els Himma ja Avo Joala. Kontsert algab kell 20.00.

Tõnu Naissoo trio

Tõnu Naissoo trio

1968. aasta talvel avanes 17-aastasel pianistil Tõnu Naissool võimalus
salvestada oma trioga album, mis ilmus 2 aastat hiljem Nõukogude Liidu ainsa plaadifirma Melodija all ning mille 10″ vinüülplaadi originaaleksemplarid on praegu väga haruldased ja välismaa džässikollektsionääride seas hinnatud.

Kaasaegse helikeelega oleks Tõnu Naissoo moodne deep jazz võinud vabalt olla Euroopa parimate albumite seas, kuid suletud piirid ei lasknud plaadil laiemalt levida. Trio koosseisus olid bassil Jüri Pliznik ja trummidel Eino Tandre. Albumil on põhiliselt pianisti enda kirjutatud lood, kuid lisaks üks pala tema isa, tuntud helilooja Uno Naissoo sulest. Ainsa vokaalpala „Tule ikka mu rõõmude juurde” on kirjutanud Eugen Felicius ja seda esitas Els Himma. Kahes palas osales flöödil Avo Joala.

Esimest korda astus pianist Tõnu Naissoo oma trioga üles legendaarsel
Džässifestivalil „Tallinn ’67”. Hiljem on ta esinenud ja salvestanud mitmetes koosseisudes Eestis ja mujal ning osalenud muuhulgas ansamblites Collage, Laine ja Kaseke. Tõnu Naissoo on tuntud klahvpillide entusiast, olles esimene, kes kasutas Eesti džässis süntesaatoreid.

Album ilmub LP (limiteeritud 500 eksemplari üle maailma) ja CD formaadis 10. veebruaril 2014. Vinüülplaadi uuspressil on lisaks albumi originaallugudele varem avaldamata instrumentaalversioon loost „Tule ikka”. CD versioonile on lisatud ka kontsertsalvestused aastatest 1967-69. Täispikkuses on esimest korda plaadil kaks salvestust Tõnu Naissoo trio esinemiselt festivalil „Tallinn ’67” ja ka albumil osalenud koosseisuga esitatud palad džässifestivali „Tallinn ’68” eelvoorust. Peale selle on eriline leid Tõnu Naissoo soolopala „Väike Monica” 1969. aastal toimunud džässikontserdilt.

Varem on Jazzaggression Records kogunud vinüülplaadile Eesti džässfunkgrupi Jaan Kumani ansambli parimad lood.