Täna, laupäeva õhtul toimunud Karlovy Vary filmifestivali gaalal anti Triin Ruumeti debüütmängufilmile „Päevad, mis ajasid segadusse” žürii eripreemia. Linateos oli valitud tänavu 51. korda toimuva Karlovy Vary filmifestivali võistlusprogrammi East of the West.

Kaader Triin Ruumeti mängufilmi Karlovy Vary esilinastuselt.

Kaader Triin Ruumeti mängufilmi Karlovy Vary esilinastuselt.

Filmi produtsendi Maie Rosmann-Lille sõnul sai Karlovy Vary’lt, mis on A-kategooria filmifestival ning üks Euroopa aasta olulisimatest kinosündmustest, alguse filmi nö festivaliring, mis aasta teises pooles liigub ka väljaspoole Euroopat.

Film kogus kinodes 62 292 vaatajat, jäädes selle tulemusega 2016. aasta kodumaistest filmidest alla vaid „Klassikokkutulekule”. Kõigil huvilistel, kes kinno ei jõudnud, on võimalik filmi vaadata Telia videolaenutusest.

Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia „Päevad, mis ajasid segadusse” tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Peategelane Allar (27) liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

„Päevad, mis ajasid segadusse” on režissöör Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Filmi tootis Kinosaurus Film, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.