30. augustil kell 21.00 etendub pealinnas Katusekinos kontsert-etendus „Metsik metsik linn”, mille eesmärk on panna ruum suhtlema, inimene kuulama ja mõte rändama. (Ja tegelikult ka inimene rändama, mõte suhtlema ja ruum kuulama.)

„Metsik metsik linn”

„Metsik metsik linn”

See on etendus, mis räägib erinevatest elamise ja olemise vormidest; sellest, kuidas asjad kasvavad peale, laiali ja kokku. Etendus uurib, kuidas inimene tajub ruume enda ümber ning kuidas toimub erinevate keskkondadega suhtlemine meile igapäevaseks muutunud harjumuste kaudu. See on audiovisuaalne rännak, mille loomisel kasutatakse nii ruumipõhiseid tõlkeprintsiipe, objekte ja hääleimprovisatsioone kui ka sissevaateid meie käitumisnormide ja eelduste tagatubadesse. Ja kõige selle taga on muidugi üks eriti tungiv vajadus – vajadus teada saada, miks kõik vanaemad meid alati metsa karjuma saatsid. Ja miks on vahel vaja minna ära.

„Metsik metsik linn” kaardistati ja pandi kokku viie juulikuu päeva jooksul Kütioru nõlvadel. Kontsert-etenduse lavastaja on Anne Türnpu ja dramaturg Marion Jõepera, helirežii ja müra eest seisab Hendrik Kaljujärv, visuaale teevad VJd Taavi Oolberg ja Aleksander Sprohgis, operaatoritöö eest vastutab Sander Hiire ning režii/montaaži eest Anna Hints. Lauljateks-etendajateks on Anna Hints, Dana Indane, Leele Jürjen, Lauri Kaldoja, Sandra Lange, Katri Pekri, Marja-Liisa Plats, Kaisa Selde, Katariina Tamm ja Anne Türnpu.