Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse „Anna uus elu” raames Pärnu Uue Kunsti Muuseumis toimuvates töötubades saavad selles osalejad näha ning kogeda, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus.

Paberitegu

Paberitegu

Näituse „Anna uus elu” töötubade ajakava:

29. märtsil kell 11.00 – uuskasutatud särk ja kleit

Töötoa käigus valmib vanast triiksärgist või naiste varrukateta kleidist/pluusist tektsiilkott, mida saab kasutada nii poekoti kui suvise rannakotina. Materjal (kaasa võtta): vana triiksärk või naiste varrukateta kleit/pluus. Töövahendid: harutaja või terava otsaga käärid, õmbluskäärid, niit ja nõel, nööpnõelad, triikraud, õmblusmasin. Juhendaja: Marta Moorats, www.martacycles.com.

30. märtsil kell 11.00 – paberi valmistamine

Paber on üks enimkastutatavaid materjale meie ümber ja seega ka üks tavalisemaid jääke – ajalehed, tunnikontrollid, tšekid jm. Tavapärases mõistes jääki võib vaadelda hoopis uue ressursina ehk viia see taas ringlusesse ja anda talle uus elu. Paberivalmistamise kursusel osalejatel on võimalik ise kogeda rahustavat ja samas katsetamist täis paberivalmistamise protsessi, mille käigus valmiv paber on sobiv nii kirjutamiseks kui dekoreerimiseks. Kasutatakse Katariina Gildi nahatöökoja paberijääke ning lisatakse ka Eestimaa põues leiduvaid rikkusi. Juhendaja: Kristiine Špongolts.

13. aprillil kell 11.00 – riiete viltimine ja vilditud ehted

Vanad kindad, kampsunid, labakud ja muud villased esemed saavad uue elu viltimise näol. Mitmest vanast villasest esemest saab ühe uue ja omanäolise. Lisaks valmivad töötoas viltides erinevatest materjalidest rinnaehted. Kasutatakse villa, märke, pärleid, pitsi jne. Juhendaja: Ruth Ruut.

Igast töötoast osavõtuks on palutud end eelnevalt registreerida aadressil muuseum@chaplin.ee. Töötoast osavõtt toimub muuseumi näitusepiletiga.

6. märtsil – 13. aprillil üleval oleval näitusel „Anna uus elu” osalevad kunstnikud Susanna Autio, Sami Leutola, Anu Miettinen, Anne Marjut Pehkonen, Riitta Oittinen, Minna Soraluoma, Eliisa Sorvali, Venla Takkinen, Tiina Valkeapää ja Vinha-Jonna Soomest, Eestit esindavad Maris Aare, Veiko Aedma, Peep Gorinov, Evelyn Hints, Eldar Jakubov, Ivar Kaasik, Kadri Kangilaski, Erki Kasemets, Virve Kiil, Tiiu Kirsipuu, Liisa Kruusmägi, Tanya Kuusik, Mari Kõrgesaar, Urmas Lüüs, Merlin Lõiv, Marta Moorats, Anne Metsis, Piret Mägi, Kaire Nurk, Marju Nurk, Karin Ojaste, Erika Pedak, Per William Petersen, Aili Raudsepp, Margus Rebane, Margus Tiitsmaa, Ain Toim, Eve Vetemaa, Vuhti maja galerii, Ivar Sakk ning Kristiine Špongolts.

Uue Kunsti Muuseumis toimuvaga tutvu siin.