Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 10. lennu näitlejatudengid on kokku pannud sarja „MONOlava”, millega astutakse esmakordselt üles 29. jaanuaril kell 19.00 Tartus Genialistide klubis.

Etendamisele tulevad Kaarel Targo „Ahvilend”, Mihkel Kallaste „Aken”, Jaanika Tammaru „Tanknaine” ja Birgit Landbergi „Birgit”. Kõik etendused kestavad umbes pool tundi.

Kaarel Targo „Ahvilend” on Franz Kafka ja Mati Undi loomingu ainetel loodud monolavastus, kus peategelane heidab groteskse tagasivaate läbitud inimpõlvele. Mis on see inimeste vabadus? Kas inimesed tõepoolest langetavad otsuseid iseenda saatuse üle või kõigest kasutavad kellegi teise poolt ette määratud väljapääse?

Mihkel Kallaste monolavastus „Aken” on dramaatiline naljalugu, mis esitab küsimusi selle kohta, kuidas kedagi nähakse või kuuldakse. Kas aken on udune? Paistab see üldse läbi? Kas midagi üldse teisele poole jõuab?

Jaanika Tammaru „Tanknaine” jutustab naisest, kes saab, teeb ja jõuab. Tanknaisel on süsteem, plaan, ta jaksab. Ning kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Pole edasilükkamatuid asjaolusid, vaid ainult inimesed, kel pole jõudu lükata. „Tanknaine” on mõtisklus inimeseksolemisest trummide ja tantsuga.

Birgit Landberg toob oma monolavastuse „Birgit” autoritena välja ka oma pere, sõbrad ja tuttavad. Birgit on emalõvi. Ta võib olla väga vali või väga vaikne. Birgitil on kombeks üks tõde korraga. Ta häbeneb, et ta on hea. Ja kui Birgit otsustab hoolida, siis elab väljavalitu igavesti selle pehme sooja armastava hoolitsusevati sees.

Üritustesari „MONOlava” toob kuni maikuuni igal kuul vaatajateni kokku 16 näitlejatudengi monolavastused. Paljud neist sünnivad koostöös Drakadeemia värskete dramaturgidega.

Järgmisi kultuuriakadeemia üliõpilaste monolavastusi näeb Tartus 26. veebruaril, 27. märtsil, 29. aprillil ja 28. mail. Kõik etendused toimuvad Genialistide klubis ja on vaatajatele tasuta.

„MONOlava” avaüritus Facebookis.