Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Artiklid

  Said Serhan, kes mängib Ibrahimi. Foto: Liis Orav (Nafta)

  Liibanonis algasid Eesti lühifilmi võtted

  Tõsielusündmustel põhinev film jutustab loo Ibrahimist, kes on mitmendat põlve farmer. Ajal, mil tema karja hävitab laastav taud, tuleb ka temal teha mitu rasket valikut. Ühel päeval saab Ibrahim aga üsna muretul toonil kõne oma nooremalt vennalt Omarilt, kes palub kasutada isatalu serval paiknevat abihoonet millekski, millest Ibrahim mitte midagi kuulda ei taha.

  Vermeeri originaali „Tütarlaps pärlkõrvarõngaga” eest maksti kolmteist aastat tagasi 16 245 600 £.

  Kaltsukate kunstituur Viljandis

  Viljandi uutele linnakaartidele on märgitud kaltsukate asukohad, mida on omajagu. Neid kammides leiab imepäraseid asju, mille funktsiooni on võimatu aimata. Nii on ka kunstiteostega. Mis elu elavad „kasutatud“ kunstiteosed, käisid Viljandi peal uurimas Laineli Parrest ja Mari Vallikivi koos fotograafi Kevin Kohjusega.

  Näituse „Teemantmaja” vaade. Foto: Eva Mustonen

  Tartu Kunstimajas loetakse ette Eva Mustoneni „Teemantmaja”

  Laupäeval, 19. augustil on Eva Mustoneni näitus „Teemantmaja” Tartu Kunstimajas avatud viimast päeva. Kell 16 loevad suures saalis Eva Mustonen ja Maria Rõhu ette dialoog/monoloogi „Teemantmaja” ning lisaks muid kunstniku samanimelise isikunäituse sisse, ette ja alla kirjutatud tekstikatkendeid.

  Viljandi Kunstikuu logo.
Autor: Martin Eelma / Tuumik Stuudio

  Kunstifestivalil QQ osalejad ja Viljandi kultuuripildi kujundajad

  Homsest, 18. augustist 17. septembrini peetakse Viljandis esmakordselt kunstifestivali QQ. Kuu aja jooksul täituvad väikelinna galeriid, kohvikud, tänavad, pargid ja kodud erineva loominguga – valikus on visuaalkunst, keskkonnakunst, filmikunst, luule, muusika ja tantsukunst. Võtsime mõned Viljandi kultuuripildi kujundajad ette ja küsisime neilt 3 küsimust.

  Channel One Sound System. Foto: Nick Caro

  Bashmenti väike reis Jamaicale

  Sel laupäeval, 19. augustil leiab PADAs aset suvine Bashment, kus musitseeritakse kahel laval koos parimate rahvusvaheliste ja kodumaiste reggae-poegadega.

  Foto: Siim Teder

  Väikelinna bändiproov

  „Hea festival on nagu suurepärane raamat, kus kõik on kokkuvõttes enesestmõistetav,ˮ kirjutab Gregor Taul, mõtiskledes kultuurielu ja kunstifestivali olemuse üle Viljandis.