Müürileht

Nüüdiskultuuri häälekandja

Muusika

Arash Yazdani. Foto: Fabian Schober

Kiirkohting: Arash Yazdani

Pühapäeval, 20. septembril toimub Estonia kammersaalis Eesti Muusika Päevade kontsert „Seitse”. Teiste seas tuleb esitusele Iraani päritolu helilooja ja dirigendi Arash Yazdani teos „may contain choking hazard”. Rääkisime Yazdaniga Iraani nüüdismuusika hetkeseisust, ekstaatilisest loomingust ja sellest, kuidas praegu maailmas toimuv lämbumisohtu võib tekitada.

Ats Luik. Foto: Kaupo Rõivasepp

Kiirkohting: Ats Luik

Kodumaisele muusikaväljale on maandunud uus plaadifirma MIDA, mille esimeseks väljaandeks on Maarja Nuudi ja Sun Araw’ (aka Cameron Stallones) 10. oktoobril ilmuv ühine plaat „Fantasias for Violin & Guitar”. MIDA asutaja ning IDA Raadio üks eestvedaja Ats Luik tutvustab uue leibeli plaane lähemalt.

Aigar Vals. Foto: Maris Tomba

Eelkuulamine: Aigar Vals „Imperaator”

Uus nädal ja uus eelkuulamine toovad meieni Aigar Valsi teise sooloalbumi „Imperaator”, mis ilmub homme, 17. septembril. See on plaat, mis sobituks muusiku enda sõnul hästi kokku hedonismist pakatava antiikajaga, kus purskavad vulkaanid ja tegutsevad jumalused.

White Gloss. Foto: Ken Mürk

DJ-ankeet: White Gloss

DJ, post-club-muusika produtsent ja DJ-tiimi Boy Unit liige White Gloss ehk Gert-Rasmus Rannamets, kes avaldas suvel oma uue EP „Toolbox”, tõestab, et 90ndate kiiruse ja tunnetusega reivimuusika on ka meie maakamarale ringiga tagasi jõudnud.

Mart Avi. Foto: Ivar Murd

Imeline elektroonika 2020: sfääride helid ja masinate uni

Elektroonilist muusikat ei peata ükski batsill, sestap ilmus selles vallas ka kevadel ja suve hakul mühinal lugusid, EPsid ja albumeid, samal ajal kui enamik kobedamatest popreliisidest lükati sügise poole. Teie ees on väike ülevaade sellest, mis sündis elektroonikas 2020. aasta esimeses pooles.

Lexsoul Dancemachine. Fotod: Taavi Muide

Kuidas Lexsoul Dancemachine funk’i plahvatama pani

Lexsoul Dancemachine’i loomingu ja suve vahele võib panna kindla võrdusmärgi. Bändi liikmed räägivad, kuidas luuakse muusikat, mis paneb tantsima ka kõige kangema jalaga eestlase, mis vahe on olla laval funk’i ja rokkbändina ning mismoodi sobitub sellesse valemisse viinerikujuline süntesaator.