2 min

HOSTILE – RED—LiNE (Internet Cafe, 2023)

Dekonstruktsioon on jõudnud klubimuusikani. Iseenesest pole suurt imestada, et ajal, mil kriis on eksisteerimiskategooriana üha kindlamalt argirutiini kinnistunud, püüdleb ühiskonna vundamendi all oma niidistikku sirutav põrandaalune kultuur ideelise komposteerumise poole.

3 min

Tõukejõud: Timo Tali

„Tõukejõud” on rubriik, mis tutvustab inimesi, kes tegutsevad muusikaga seotud elualadel, kuid ise lavalaudadele ei satu. Seekord räägib oma tööst äsja Eesti Muusikaettevõtluse Auhindadel aasta valguskunstniku tiitli pälvinud Timo Tali.

4 min

DJ-ankeet: ANGÉ

„Ei mäleta aega, kui muusika oleks mind külmaks jätnud. See võib mind rõõmustada, kurvastada, valjusti nutma panna, unenägudesse triivida või isegi ajas tagasi viia,” sõnab DJ, produtsent ja tumeda elektroonilise muusika üritustesarja Dark Disko üks vedaja Angelica Alescio alias ANGÉ.

2 min

Duo Mann & Juula – Pleektatsu (2023)

„Muumioru lugudest” inspireeritud folgiplaat kõlab köitvalt, kas pole? Rõõmustatagu, sest pärimusviiulit elik inglispäraselt fiddle’it mängvad Maria Mänd ja Juuli Kõrre on seadnud oma esikalbumile kokku just säänse kombinatsiooni!

4 min

IDA ankeet: Zody Burke

IDA Raadio tähistab sel reedel Paavli Kultuurivabrikus oma 5. sünnipäeva. Esimese juubeli tuules jätkame ankeediga, milles tutvustame IDA saateid, saatejuhte ning nende tähelepanekuid muusika- ja kultuuririndel toimuvast.