6 min

Kiirkohting: Kannabinõid

Doom-metal’i bänd Kannabinõid andis oktoobris välja oma kolmanda albumi „MASS”, mida esitletakse sel laupäeval, 2. detsembril Paavli Kultuurivabrikus. Bändi liikmed Taniel Tegelmann (kitarr, vokaal) ja Mihkel-Madis Rebane (trumm, kitarr, vokaal) jagavad, mis metallist „MASS” valatud on.

1 min

Müürileht otsib öökroonikuid

Igaüks võib olla öökroonik. Oled sa ööloom, muusikafanaatik, ringinuuskija, DJ, artist või promootor? Tahaksid jagada meiega oma mälestusi, märkamisi ja mõtteid ööelust ning kõigest selle ümber tiirlevast? Vormista need ära ja saada meile! Või tule ideega ja mõtleme koos.

6 min

Kiirkohting: Dave Adams

Berliinis tegutsev austraalia koomik (kes eelistab end ise nimetada koomiliseks muusikuks, mitte muusikaliseks koomikuks!) Dave Adams esineb 16. novembril esimest korda Eestis, Heldekeses. Tema soolotund „Dave Adams Has Feelings” seob stand-up’i ja muusikat. Lisaks juhib ta teisipäeviti Berliinis Kreuzbergis Z-Baris populaarset varieteeõhtut „The Real Show”.

13 min

Muusika on uks maailmast millegi ilusa ja igavikulise juurde. Intervjuu Lubomyr Melnykuga

22. novembril esineb Niguliste kirikus ning 23. novembril Tartu Heino Elleri kooli Tubina saalis ukraina päritolu pianist ja helilooja Lubomyr Melnyk, kes on tuntud sellise omapärase mängutehnika nagu continuous music’u (lubage see mul tõlkida kui „katkematu muusika”) väljaarendamise poolest. See tähendab, et Melnyk on võimeline mängima mõlema käega üle 19,5 noodi sekundis ning on suutnud ühe tunni jooksul esitada 93,650 individuaalset nooti.

3 min

Tõukejõud: Full of Junk Design

„Tõukejõud” on rubriik, mis tutvustab inimesi, kes tegutsevad muusikaga seotud elualadel, kuid ise lavalaudadele ei satu. Seekord räägime Full of Junk Designi loojate Pille-Riin Lillepalu, Gerda Sülla ja Liisa Lilienthaliga kultuuriürituste taaskasutuse põhimõttel valmivast kujundusest.