Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Muusika

  Rake. Foto ja kujundus: Jaan Sinka

  Uus eesti biit: Rake

  Eelmisel aastal ühe värvikaima kodumaise plaadi ilmutanud alternatiivbändi Ouu ridadest tuntud Hyrr Innokent Vainola ja Rahel Ollisaar on riisunud kokku oma loomesalves peituva souliarmastuse, mille tulemiks on uus projekt Rake.

  Lux Familiar. Foto: Tarniu

  Booty Powder: Täna mängitakse Kelmis poola juke’i

  Poola plaadifirma „Polish Juke" muusika on viimastel aastatel suurelt ja julgelt footwork'i/juke'i žanri kaardile astunud. Artistid nagu Rhythm Baboon, COMOC ja Lux Familiar on viimase paari aasta jooksul olnud ka peosarja Booty Powder lahutamatu osa.

  Aprillikivi. Foto: Saara Nette Tõugjas

  Tartus algab Aprillikivi

  Aprillikivi on kahepäevane alternatiivroki festival, mis toimub 21.–22. aprillil Tartus Genialistide Klubis juba kuuendat korda.

  Kalle Palling, Rainer Vakra ja Helen Sildna. Foto: Kristjan Indus

  Öökultuur ja pime poliitika

  Berk Vaher teeb ülevaate selleaastase Tallinn Music Weeki konverentsiprogrammist, kus pistsid kogukondlikkuse, ööelu, hariduse ja muudel teemadel rinda Londoni öölinnapea Amy Lamé ja kohalikud poliitikud, kelle ettekujutus tulevikulinnast osutus väikekodanlikult madalalennuliseks.

  Steven Julien. Foto: press

  Lekker Dance Night: Steven Julien alias Funkineven

  Reedel, 21. aprilli õhtul külastab Tallinna tantsulokaali Lekker elektroonilise muusika produtsent ja plaadikeerutaja Steven Julien, kes on teinud muusikat alates 2009. aastast ka artistinimega Funkineven.

  Hannaliisa Uusma. Foto: Merilin Mandel

  Kiirkohting: Hannaliisa Uusma

  Sel nädalal, 19.–20. aprillini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias rahvusvaheline konverents soost ja seksuaalsusest (post)sotsialistlikus muusikas, teatris ja visuaalkunstis, mida korraldab muusik ja sotsioloog Hannaliisa Uusma.

  Luca Lozano. Foto: press

  Off-Kilteril keerutab plaate Luca Lozano

  Reedel, 14. aprillil toimub Helikopteris järjekordne Off-Kilter, mille peaesineja on seekord kogenud DJ ning plaadifirmades Klasse Recordings, Grafiti Tapes ja Zodiac leibelibossi, disaineri ja produtsendina tegutsev Luca Lozano Berliinist.

  Jakob ja Nathan Tulve. Foto: Aleksander Kelpman

  DJ-ankeet: Jakob ja Nathan Tulve

  Müürilehe ajaloo esimeses topelt-DJ-ankeedis saavad sõna vennad Jakob ja Nathan Tulve. Muusikamaitse on neil nagu žanriblenderist läbi lastud smuuti, kus on omavahel kokku segatud raadiohittide klassikavaramu fragmente, hiphopinoote, kosmosesaunde ja kes teab, mida veel.