Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

Muusika

Rummu karjääris toimub Moonland Festival

3.–5. augustil leiab aset rahvusvaheline elektroonilist muusikat ja kunstiprogrammi hõlmav festival, kus astuvad teiste seas üles karmi techno-käega DJ ja produtsent DVS1, plaadifirma L.I.E.S. boss Ron Morelli, briti techno-avangardist Regis, house-muusika hetke tippnimi Octo Octa, Legowelt jpt, sealhulgas mitmed DJd ja produtsendid Eestist, Venemaalt ja mujalt.

Plaadifirma Off-Kilter esitleb uut EPd

Sel laupäeval, 21. aprillil tähistab Off-Kilter Sveta baaris Kuzey kassett-EP „Augury” ilmumist. Kuzey (türgi keeles „põhi”) on üks Lauri Lemberi alter egodʼest, kelle looming pole ilmtingimata tantsuplatsile mõeldud.

Uus eesti biit: Katariin Raska

Selle aasta alguses ilmutas multiinstrumentalist Katariin Raska (snd 1986) sooloalbumi „Parmu pill”, millelt leiab lugusid nii eesti parmupillivaramust kui ka muusiku enda sulest. Katariin räägib, kuidas ta ise parmupillihullusega nakatus.

Kes on nublu?

Laupäeval, 21. aprillil toimub Tallinna Erinevate Tubade Klubis nublu debüütkontsert.

DJ-ankeet: Maria Minerva

Viimased neli aastat Los Angeleses paiknenud ning sealse plaadifirma Not Not Fun ja tolle alaleibeli 100% Silk all tegutsev Maria Minerva on olnud lisaks produtseerimisele alati ka aktiivne DJ, kes võib üllatada muusikat mängides nii 20. sajandi alguse amatöörlike „ooperiprimadonnade” kui ka rumeenia elektroga.

EKKMi Kohviku Kasettonaitol mängitakse muusikat ainult kassettidelt

Neljapäeval, 5. aprillil kostab EKKMi Kohvikus toimuval üritusel Kassettonaito muusika ainult kassetidelt – mängitakse elektroonilist tantsumuusikat, drone’i, neo-klassikat, muusikat Aafrikast ja Aasiast ning kõikvõimalikke hulle leide. Visuaalid tulevad seejuures muidugi VHSidelt.

Klubi HALL avab uue hooaja

Eelmise aasta septembris Tallinnas avatud ning detsembris lühikesele hingetõmbepausile läinud klubi HALL alustab 6. aprillil uut hooaega.

Americana unelm

Veebruaris oma esimese kauamängiva „Slow Sundown” ilmutanud Holy Motors räägib kantrimuusika võlust ning üksilduse nautimisest.

DJ-ankeet: Markus Robam

12.–19. aprillil toimuvad Eesti Muusika Päevad. Sel puhul kord teeme põike nüüdismuusika maailma, ning anname sõna heliloojale ja audiovisuaalsele kunstnikule Markus Robamile, kes esitleb sündmusel oma uut kompositsiooni „Q” vioolale ja elektroonikale.