Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Muusika

  Jessy Lanza. Foto: Hollie Pocsai

  Haigla Pidu toob Tallinnasse Jessy Lanza

  Haigla Pidu kolib 24. märtsil üheks pikaks ööks legendaarsesse Club Hollywoodi, võttes kaasa diskokuulid, vilkurid, paukuvad plaadid ja ühe kontserti, mille peategelane on Jessy Lanza.

  EMG ja John Swing. Foto: Giorgia Tobiolo (www. giorgiatobiolo.com)

  Relative Records loob analoogimaagiat

  Sel reedel, 17. märtsil usaldatakse Lekkeri pult terveks ööks plaadifirma Relative Records hoole alla. Relative Recordsi ellukutsujateks on analoogifanaatikud, kes lasevad oma plaate välja ainult vinüülidel, tegutsevad üheskoos techno’le orienteeritud duona Vinalog ning eraldi alias’te EMG ja John Swing all.

  Snowy. Foto: press

  Helikopteris alustab bassimuusikapidu Standard Issues

  Standard Issues on uus üritustesari, mis toob kuulajateni erinevaid bassimuusika stiile, kuid mille põhisuunaks võib nimetada grime’i. Ühtlasi on peo eesmärk levitada Eestimaal kasvavat grime’i liikumist ja kultuuri nii instrumentaalide kui ka MCde poole pealt.

  Rhythm Doctor. Foto: Aleksander Kelpman

  DJ-ankeet: Rhythm Doctor

  Oma kodulinnas Birminghamis DJ- ja produtsendikarjääri alustanud, 80ndatel Londoni klubikultuuri jahimaadele liikunud ning lõpuks Tallinnas maandunud Rhythm Doctor on kostitanud oma tee jooksul pidusid pungi, reggae, džässi, funk’i, boogie ning talle vaat et kõige iseloomulikuma house’iga, mille kohta on mees ise sõnanud: „Võib öelda, et bass on kirjutatud mu DNAsse.”

  Helikopter. Foto: Tarik Labrighli

  Täna Helikopteris: Propel-yr-body

  Täna, 3. märtsi kesköösel algab pidu Helikopteri residentide sarjast Propel-yr-body, kus tantsupõranda panevad nõtkuma klubi kohalikud biidimeistrid.

  Zadig. Foto: Flavien Prioreau

  Zadig paneb kosmose muusikasse

  Homme, 4. märtsil EKKMi Kohvikus toimuval Mürgil astub üles Pariisi techno-skeene raskekaallane ning plaadifirma Construct Re-Form vedaja Zadig, kellega rääkisime sündmuse eel puldi taha kippuvatest pidutsejatest ja ulme tähtsusest tema loomingus.