Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

Muusika

Kaader filmist „Leedi ja Lontu"

Vallaliste pidu tuleb taas!

Armunõuandla, kiirkohtingud, su tulevane abikaasa ja palju muud ootavad sind 18. novembril Kultuurikatlas.

Trio Päri Päri. Foto: Jan Hartvig Ruben

Täna algab Nuku muuseumi kontserdisari

Nuku muuseumis uus kontserdisari kutsub huvilisi muusikalisele elamusele otse teatrinukkude keskel Tallinna vanalinnas. Hooaja neljast kontserdist esimene toimub juba 15. novembril kell 18, mil musitseerib trio Päri Päri, kuhu kuuluvad džässlaulja Maarja Soomre, kitarrist Jaan Varst ja trummar Tanel Ruben.

Graafika: Paul Lepasson

Reivijumalad ärkavad Tartus

Järgmisel reedel, 10. novembril võtab Tartu Aparaaditehase üle kaksteist tundi kestev elektroonilise tantsumuusika üritus Apareiv.

Taavi-Peeter. Foto: Kaupo Rõivasepp

DJ-ankeet: Taavi-Peeter

Taavi-Peeter kipub siduma kõiki oma tegemisi muusikaga. Küll on Tartu indie-skeenelt võrsunud noorsand teinud bändi, küll kirjutanud muusikast, nüüd töötab aga peaasjalikult plaadipoes Biit. Uuel aastal on Taavi-Peetri sulest oodata ka uut isiklikku loomingut, seniks aga miksteibi kujul läbilõige tema hetkelemmikutest ja klassikast.

Uku Kuut. Foto: erakogu

Don’t Say Goodbye, Uku

Sel sügisel lahkus meie seast pärast pikaaegset võitlust ALSiga Uku Kuut. Laupäeval, 4. novembril Sveta Baaris toimuval üritusel ei jäeta Ukuga hüvasti, vaid öeldakse „Nägemist!” ning saadetakse ta teele sama lendleva kergusega, millega ta ise kõigele lähenes. Isiklikud mälestused Ukust panid kirja laupäeval üles astuvad sõbrad ja loomingu austajad.

Antti Tolvi. Foto: press

Kukemuru Ambient tuleb Tallinna Teletorni

Kui möödunud aastal tõi Kukemuru Ambient publiku ette eksperimentaalsema elektroonikasuuna legendi Autechre, siis sellesügisesel hooajal esitleb festivalitiim taas tavapärasest looduskeskkonnast väljaspool toimuvat kontserti, mis sedakorda leiab aset 4. novembril Tallinna Teletornis.

Steve Hauschildt_foto_press

Steve Hauschildt esineb Sõpruses

Neljapäeval, 2. novembril annab kinos Sõprus live-kontserdi USA ambientmuusik Steve Hauschildt, kelle muusika on inspireeritud postindustriaalsest terasetööstuspiirkonnast Clevelandis ning meenutab bladerunnerlikku maailma.

EisiMäeots_foto_press_thumb

Laine klubi peab hooaja viimase peo

Vanarahvas ütleb: Lumi tuli maha, aeg suveklubi hooaeg kokku tõmmata. Laupäeval paneb Tallinna Sadamas tegutsev Laine klubi sellele hooajale punkti.

Graafika: rolandseer.wordpress.com

Psyhhotroopika Genialistide Klubis

Laupäeval, 28. oktoobril toimub Genialistide Klubis pidu Psyhhotroopika, kus astuvad üles esinejad, kes kõditavad ajurakke ja kuulmetorukesi niiske, auruse ja sooja vihmametsase muusikaga.