Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

Muusika

V4R1. Foto: press

Uus eesti biit: V4R1

Läinud aastal audiovisuaalse esikalbumi ilmutanud kooslus V4R1, mille moodustavad helilooja Sander Saarmets ning visuaalkunstnik Virge Loo, valas muusikasse ja pildikeelde Taiwani öised linnamaastikud ning ettearvamatud loodusjõud.

Beats From The Vaulti DJd eelmise suve üritusel. Foto: Evert Palmets

Tumemuusika tantsupeod

Tumemuusika sõpradel on jaanuaris ja veebruari alguses käed-jalad tegemist täis, sest dark electro’le, EBMile, sündipopile, industriaalile ning teistele sarnastele stiilidele pühendatud peosari Beats From The Vault toimub kuu aja sees lausa kahel korral.

Kujundus: Rene Köster

BÄM! Kole Koiott Special

Aasta 2018 tuli pauguga ning sama võib oodata ka gay- ja drag-friendly glämmipeo BÄM! esimeselt soorituselt sel aastal. On aeg vaadata tagasi aastasse 2000 ning teha kummardus legendaarsele linateosele „Kole koiott”, millele 13. jaanuaril Sveta Baaris toimuv üritus pühendatud ongi.

Foto: Jaanus Odras

Peosari Akasha keerab ruumi pea peale

Sel reedel, 12. jaanuaril toimub Sveta Baaris kolmas pidu üritustesarjast Akasha, millega tuuakse inimesteni erinevaid muusikuid, artiste, kunstnikuid ja muidusööjaid. Iga ürituse tarbeks luuakse ainukordne ruumispetsiifiline keskkond, mille juures on suur roll publikul.

MLpodcast_veeb

Eetrisse jõudis Müürilehe esimene podcast

Müürilehe esimene podcast kulgeb värske lehenumbriga samal lainel, viies kirjanik Jan Kausiga jutu aegluse radadele. Saate teises pooles heidame filmientusiasti Tõnis Jürgensiga pilgu möödunud kinoaastale. Saatejuht on Aurelia Aasa.

Robert Kähr. Foto: Kristjan Mõru

DJ-ankeet: Robert Kähr

Kindlasti mäletavad paljud veel Tartus Vallikraavi tänaval asunud klubi Kink Konk, mille ühe promootorina tegutses ka meie seekordse DJ-ankeedi peategelane Robert Kähr.