10 min

Kogukonnaaed – pehme ja roheline, poliitiline ja radikaalne

Kogukonnaaia mõiste on mitmekülgsema linnaruumikasutuse kontekstis üha rohkem esilekerkiv idee. Selle populariseerimisel on oht, et see jääb roheliseks sõnakõlksuks, millest tulenevalt unustatakse selle kriitiline võime ja panus seoses planeeringute muutmise, elanikele enda õiguste eest seismiseks võimestava platvormi pakkumise ja uute erialadevaheliste koostöövõimaluste loomisega.

1 min

Rohehäkk: aeglasem sõidukiirus

Teadusuuringud ütlevad, et kui valida aeglasem sõidukiirus, on võimalik vähendada summutist väljuvaid süsinikuemissioone linnakeskkonnas 25% ja maanteel 12–18% võrra.

10 min

Miks liigelda teisiti, kui saab ka autoga?

Tallinn on tegelenud aastakümneid üksnes autokeskse mõtlemise ja planeerimisega, pidades teisi liiklejaid ebaoluliseks. Mida teha, et meie kõige vahetum elukeskkond oleks meeldivam? Et tänavad oleksid koht, kus on hea olla, mitte koht, kust ebamugavusega läbi liikuda?

1 min

Andmelugu: Ühe masina sõidujälg

Auto, mida müüakse meile kui vabaduse toojat, jätab endast maha sügavad vaod enamikusse keskkondadesse, mis on pidanud andma selle kokkupanekuks oma osa. Sanna Kartau ja Martin Eelma koostöös valminud andmelugu paneb kokku numbrid, mis auto keskkonnajalajälge selgemalt näha aitavad.