7 min

Kiirkohting: Astra Irene Susi

Juba sel nädalal esietendub EMTA black boxis noore lavastaja Astra Irene Susi muusikateatri tükk „Vankumatu”. Laval on mitmekülgselt andekas ja eriilmeline seltskond, näiteks astuvad teiste seas üles Alana Proosa, Anne Türnpu, Florian Wahl ja Ms. Elsa.

8 min

Balti Tantsu Platvormi päevik

Balti tantsufestival võtab vaatluse alla kolme riigi tantsu- ja etenduskunstnikud, uurides, kuivõrd nende vahel üldse erisusi on. Festivali – ja Balti tantsuteatri identiteedi – võtab omakorda vaatluse alla seni pigem tantsukauge olnud teatriteadlane. 

10 min

Stuudios: Kodutu mängur Johhan Rosenberg

„Stuudios” on Müürilehe rubriik, mis vaatleb ühe päeva vältel loomeinimeste tööd, paotades ust nende harjumuspärasesse töökeskkonda, milline see ka poleks ja kus see ka ei asuks. Seekord külastasime lavastaja ja etenduskunstniku Johhan Rosenbergi ajutist stuudiot Veneetsias.

6 min

Kiirkohting: Maria Lee Liivak

16. detsembril esietendub Kanuti Gildi SAALis Alain de Bottoni samanimelisest teosest tõukunud lavastus „Mure staatuse pärast”. Oma loomingulisest teekonnast ja lavastuse saamisloost räägib kaasautor ja dramaturg Maria Lee Liivak.

6 min

Kiirkohting: Liisbeth Horn

Selle nädala lõpus, täpsemini 6.–8. oktoobril, on võimalik näha elektroni kunstisaalis Liisbeth Horni lavastust „Tõsielu laulikud”. Istusime Liisbethiga maha, rääkisime muidugimõista uuslavastusest, aga ka varasematest õnnestumistest ja ebaõnnestumistest, etenduskunstidesse usu kaotamisest ja selle taaskordsest leidmisest.