Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

Sotsiaalia

Kaupo Meiel. Foto: erakogu

Oma silm on kuningas ehk Turist ja viletsus

Juttu tuleb sellest, kuidas filmides nähtu mõjutab kuulsaid kunstikohti päriseluski üles otsima, aga ka sellest, et kunstikogemus ja reaalne erinevad teineteisest alati. Turistid võivad ju tobedavõitu olla, aga külastada Roomat ilma Colosseumi nägemata oleks sama hea kui külastada Hundisilmat ilma Savisaart nägemata.

Kardinad on lihtsad ja taskukohased, kuid samas äärmiselt efektiivsed visuaalsed filtrid, millega hallata, millist pilti oma kodusest privaatsfäärist välismaailmale jagatakse. Foto: CC0

Sissejuhatus interjööri

Järgmise arutelu eesmärk on otsida seoseid asjade ja piltide vahel ning vastata lõpuks ometi küsimusele, miks on virtuaalsete jänkukõrvadega selfid nii populaarsed.

Marge Monko. Foto: Renee Altrov

Värskes Müürilehes: Intervjuu Marge Monkoga

Müürilehe visuaalkultuuri erinumbris ütleb Fotokuu algne ellukutsuja ja Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonna uus juhataja intervjuus Piret Karrole, et me peaksime oskama kriitiliselt vaadata reklaame, mis meid kõikjal ümbritsevad. Seejuures on ka visuaalsete kujutiste tõlgendamisel oluline teooria ja lugemus.