1 min

Müürileht lasi käibele uue maksevahendi

Seoses majanduslanguse, inflatsiooni, palkade külmutamise ja üleüldise pessimismiga otsustas Müürileht lasta käibele uue, püsivama väärtusega raha ehk MÜRi. Raha trükitakse edaspidi juurde nõudluspõhiselt ning sõltuvalt paberi hinnast ja tujust, kuid esimesed pangad ja kaupmehed on juba MÜRi maksevahendina heaks kiitnud. Head kasutamist!

2 min

Müürilehe täielik und lõplik unenäoseletaja

Unenäod – mida nad püüavad meile igal öösel öelda? Kuidas ennustada nende põhjal lähemat ja kaugemat, lokaalsemat ja globaalsemat tulevikku? Millisel juhul on oodata isiklikku majanduslikku heaolu ja suuremat sorti armuõnne, millise unenäo järel on aga täiesti kindel, et ei maksa järgmisel päeval või nädalal (jne) kodust väljudagi!?

7 min

FANDOM EXPLAINED ehk Kuidas mõista pühendunud fänne

Ehk oled sinagi juhtumisi lähedases sõprus-, sugulus- vm suhtes isikuga, kes tegutseb aktiivselt mõnes eriti veendunud fännide kogukonnas, kuid sina ei mõista seda keelt? Kas vaatad iga nädal hoopis näiteks kodumaist kultussarja „Õnne 13”, aga tahaksid siiski teada, millest need moodsad fännid ometi omavahel räägivad? Kui nii, on see väike sõnastik just sulle!

10 min

Tõelise prohveti ettekuulutused aastaks 2023

Inimestel on ikka kombeks millegi vana lõpus ja uue alguses küsida: „Aga mis saab meist sitikatest sel välul, mis eemal terendab? On seal kõhutäit, on seal rõemu või hoopis koletut muret?” Siis ongi prohvetil aeg puu varjust välja astuda ja pisikestele olenditele natuke tulevikunestet peale sopsutada.

9 min

Suverahva välimääraja

Eri aastaajad teevad inimestega asju, mida mõistus ei oska alati seletada. Suve saabumine lööb aga kogu harjumuspärase pea peale ja inimestes käib väiksemat sorti klõps, mille tagajärjel aetakse vana nahk maha ja leitakse enesele mõneks kuuks uus mina.

7 min

Mitte midagi ei toimu ehk Iga päev on põhjust tähistamiseks

Mis seal ikka, elu on endiselt pausil, nõnda ka kultuur. Veebikontserdid, -etendused, -konverentsid ja -kirjandusõhtud tulevad ikka koju kätte, aga ausalt öeldes on juba üsna kopp ees „koroonaajale kohasest” „videosilla vahendusest” jne/vmt. Puudust on ikka just siin-ja-praegu-tähistamisest. Aga worry not, kui ikka hästi tahta, leiab põhjuse tähistamiseks igal jumala päeval!