Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Küberilm

  Paul Gauguini maal „Kuradi sõnad”, 1892, Washingtoni rahvuslik kunstigalerii

  Tulevik, kus kõik on kiilakad ja alasti

  Tehnoloogilised arengud, mis võimaldavad järjest rohkem reaalsusega manipuleerida või üha sügavamale virtuaalsusesse sukelduda, toovad endaga kaasa ruumilise pöörde ning ühes sellega uued eetilised ja juriidilised dilemmad.

  Kuvatõmmis Eesti youtuber'i Sandra Tammuri videost „What's on my iPhone 6?".

  YouTube killed the TV star

  26 aastat tagasi laulis The Buggles, kuidas video surmas raadiotähe. Nüüdseks võib öelda, et Britney Spears, Ashton Kutcher ja Mariah Carey on surnud. Tapjateks on PewDiePie, Zoella ja KSI. Kui need nimed sinu peas kellukest helisema ei pannud, siis oled ilmselgelt ajast maas.

  Kuvatõmmis Redditi foorumi Eesti alajaotusest.

  Puhtam õhk kommentaariumis

  Internetikultuuris toimuvad pöördelised muutused. Väljaanded on asunud parandama või sulgema kommentaariume, et tuua tagasi tsiviliseeritud arutelu. Kõikjal saadavad neid samme diskussioonid sõnavabaduse üle.

  Pagulasvastane tõrvikumarss Tartus novembri lõpus 2015. Foto: Priit Mürk

  Üks meeleavaldus ütleb rohkem kui miljon meeldimist?

  Nähes Facebooki profiilipiltidel Prantsuse lippu või märki „KOOS” tundub, et paljud usuvad tehnoloogia võimesse sotsiaalseid muutusi esile kutsuda. On’s see aga nii? Tähelepanu saavutamine ja massideni jõudmine käib sotsiaalmeedias näiliselt lihtsalt, kestvaks muutuseks Facebooki meeldimised ega digiallkirjad enamasti aga ei teisendu.

  Orkuti-logo_thumb

  Taskurätti mähitud absurdiklimp

  Kas mäletate aega, mil kõik veel Orkutis olid? Interneti teed on etteaimamatud ja 2016. issanda aasta veebruaris saame ainult meenutada igatsevalt neid kummalisi ja naljakaid kommuune, milles sai omal ajal ikkagi palju meeldivalt jaburat lora aetud.

  Daniel Vaarik. Foto: Tõnu Tunnel

  Värskes Müürilehes: intervjuu Daniel Vaarikuga

  Kommunikatsiooniekspert Daniel Vaarik unistab Eestist kui e-ühiskonnast, mille ümber areneb rikkalik kultuur, mida analüüsivad igat masti ja karva teadlased ning mida mõtestavad kunstnikud ja kirjanikud. Tema hinnangul peaks Eestist saama kõige innovaatilisemate e-lahenduste beetariik.

  Kas KITT on moraalne agent?

  Kas eetikal on midagi uute tehnoloogiate kohta öelda?

  Isesõitvad autod on tulnud, et jääda. Oktoobri keskpaigas jõudis seni rohkem ulmefilmidest ja seriaalist „Knight Rider” tuntud autopiloot tänu Tesla tarkvarauuendusele esimest korda massidesse. Kui aga autopiloodil KITT põrkaks kokku autopiloodil Teslaga, siis kas avariis tuleks päästa Michael Knight või Teslas istuv perekond?

  Oculus Rifti proovimine MängudeÖÖl. Foto: Krõõt Tarkmeel

  Tänane öö Coca-Cola Plazas on pühendatud videomängukultuurile

  Täna õhtul-öösel vahemikus kell 21.00–02.30 on oodatud kõik mänguhuvilised kinno Coca-Cola Plaza, kus on võimalus osa saada suurtest videomänguvõistlustest ja seda lausa kolmel kinoekraanil. Lisaks toimuvad väiksemad võistlused ka kino teisel korrusel. Üritusest saavad osa võtta kõik, kel vanust rohkem kui 16 aastat.