6 min

Kiirkohting: Margit Säde / Logi saun

15. detsembril avasid tegusad naised Margit Säde, Kaisa Sööt, Regina Viljasaar-Frenzel ja Liina-Liis Pihu Põhja-Tallinnas Linnahalli juures mere ääres linnakodanikele täiesti uue sauna! Logi saun on praegu huvilistele kättesaadav nädalalõppudel. Uurisime sel puhul ühe tegija Margit Säde käest, kas, millal, miks ja kuidas.

14 min

Võidab see, kes veenab mind lapsi saama!

Lastesaamissurve hõljub konstandina fertiilses eas naiste kohal ja ootab õiget hetke, et endast märku anda. See võib juhtuda Instagramis scroll’ides, uusaastapeol või vanematega suheldes. Põhimõtteliselt igas kontekstis on järglaste puudumisele osutamine respektaabel jututeema.

10 min

Ropp või hot – tekstides intiimsuseni

Armastuskirjade asemel viljelevad nüüdsed Romeod ja Juliad peent sõnumineerimise kunsti, kus võib kohata nii riime, baklažaane kui ka paljastavaid visuaale. Selle kunsti valdamiseks tuleb esmalt leida keel, mis mõlema partneri jaoks mugavalt kõlab. Ühemõttelisust soovitame vältida.

11 min

Võib-olla ta sündis sellisena, võib-olla on see Maybelline

Anno 2023 oleme jõudnud ringiga tagasi esteetilise töö peitmise juurde. Kui enne maskikohustust sai kasutatud toodete nimekirja kolme meetri kauguselt kirja panna, siis nüüd pingutatakse, et seda investeeringut varjata. Ka mehed, kes varem välimuse peale suurema tõenäosusega õlgu kehitasid, ei pääse enam ilutoodete tarbimise kohustusest.

3 min

Kiirkohting: Cameryn Moore

USA lavastaja ja produtsendi Cameryn Moore’i enim tähelepanu pälvinud projekt Smut Slam jõuab täna õhtul ka Tallinnasse. Mis paneb inimesi oma intiimelust publiku ees jutustama ja mis teeb ühe loo heaks?

12 min

Kellele kuulub seks?

Kui erootilise püramiidi tipus paiknevad heteroseksuaalsed inimesed saavad pidevalt ühiskonnalt signaale oma seksuaalsuse väärtuslikkuse kohta, siis püramiidi alumistel astmetel seisjatel tuleb kõõrdpilke taludes ja väärarusaamu kummutades võidelda ainuüksi oma ihade olemasolu tunnustamise nimel.

8 min

Patuvaba batoon, see õõnes argiideoloogia

Millal sattusid kokku süüme ja söögilaud, toit ja patustamine? Protestantlik häbistamine toidukultuuris on üllatavalt ilmne isegi riikides, kus religioon ei ole igapäevaelus kuigi nähtaval kohal (sh Eestis). Miks kasutatakse toiduturunduses, iseäranis dieedikultuuris, enim just häbi- ja süütemaatikat ning miks see töötab?