
Disain

Vastutustundliku disaini vestlusring
Sel sügisel andis EKA Kirjastus välja hollandi disaineri ja teoreetiku Marjanne van Helverti koostatud raamatu „Vastutustundlik ese. Disainiideoloogia ajalugu tuleviku tarbeks” eestinduse. Vestlusringis, mida juhtis kuraator Sandra Nuut, rääkisid raamatust ja vastutustundest trükise kujundaja Ott Kagovere, tõlkija Keiu Krikmann ja disainer Hannes Praks.

💌 Need kirjad sinu postkastis 💌
Ajastul, mil graafilise disaini programmid on kättesaadavad peaaegu kõigile, näeme iga päev muljetavaldavaid teoseid. Siirama sideme loomise praktika nõuab aga teistsuguseid tööriistu ja valikuid.

Kiirkohting: Sorcerer
21. septembril toimub Uue Loomingu Majas rõivadisainietendus „D_O_M ehk Disain” on moes, kus näitavad sel korral oma loomingut Kelpman Textile, Lilli Jahilo ja viiest kunstnikust koosnev loominguline kollektiiv Sorcerer. Uurisime Sorcererilt, millega nad meie viimasest kohtumisest alates tegelenud on.

Otsides graafilise disaini tegemise viise ekraani taga ja sellest eemal
Graafiline disain on tihedalt seotud arvutitehnoloogiaga, kuid üha enam otsivad disainerid töötamiseks ka alternatiivseid meetodeid ja meediume.

Uus eesti disain: Siim Karro
Disainer Siim Karro on tegelenud viimased kuus aastat seente tundmaõppimisega. Ettevõttes Myceen arendab ta koos partneritega seentest ja mütseelist keskkonnasäästlikke materjale, et toota neist omakorda mööblit ja sisustuselemente ning tulevikus ka ehitusmaterjale.

Oled sa oma riietelt küsinud, kas nad sinuga käia tahavad? Intervjuu Lisette Sivardi, Andreas Kübara ja Karl Joonas Alamaaga
Kevadisel Tallinn Fashion Weekil esitletud teos Only Basic voolas tavapärasest moe-show formaadist välja, pööras moest mõtlemise tagurpidi ja tõi fookusesse halli dressi.

Palun ärge matke mind Arialis
Sümbolid hauakividel ei oma alati religioosset tähendust, vaid võivad viidata pigem traditsioonilisusele ja väljakujunenud arusaamadele surmaga seonduvatest motiividest. Millist tähendust kannavad erinevad kirjastiilid ja sümbolid Eesti hauakivide kontekstis?

Sugu moest välja!
Eeva ja Aadama pärispatust alates on vaevanud inimkonda küsimus: mida ma täna selga panen? Sama küsimuse ees seisab igal hommikul mittebinaarne drag-kunstnik, homoterrorist ja sookuivendaja Helgi Saldo.

Tarbetuskunsti loov jõud
Milleks vormida keraamilist anumat, kuhu ei saa midagi sisse panna? Milleks õppida eriala, mis tööpõllule suundudes raha sisse ei too? Asjad, mida pealtnäha millekski vaja ei lähe, võivad mängida inimese elus olulisemat rolli, kui me arvata oskame.

Lendtuhk kui tuleviku valuuta
Põlevkivituha väärindamine on täies hoos ja tuhamäed, Ida-Virumaal asuvad põlevkivitööstuse monumendid, võivad olla aastakümne pärast juba minevik. Stuudio Aine uurib, mis muutusi võimaldab lendtuha ümbertöötamine inimskaalal ja disainipõhiselt.

Disain, mis tuleb kriisis appi
Sel nädalal toimub järjekorras kuueteistkümnes Disainiöö festival, mille peateemaks on tänavu SOS disain: just viimaste aastate jooksul tähelepanu kogunud valdkond, mis tutvustab erinevatel elualadel loodud disainlahendusi üleilmsete muutuste ja kriisiolukordadega toimetulekuks.

Uus eesti disain: Sorcerer Sourcing
Sorcerer Sourcing analüüsib tabusid ja igapäevast poleemikat ning loob uusi olustikke, segades omavahel jätkusuutlikult moodi ja muid kunstipraktikaid.