2 min

Moekunstiankeet: Tauri Västrik

Sel nädalavahetusel, 9.–11. mail leiab Telliskivi Loomelinnakus neljandat korda aset kunstifestival Ma ei saa aru, mis võtab sel aastal fookusesse moekunsti. Lisaks avatakse kaasaegsele moekunstile pühendatud näitus „Re_form_aktsioon”, mille lähtepunktiks on rõivas kui tunnet või seisundit edasi andev kehakate. Teemast lähtuvalt tutvustame üritusel osalevaid moekunstnikke ja neile olulisi rõivaesemeid. Seekord piilume Tauri Västriku riidekappi.

4 min

Moekunstiankeet: Lisette Sivard

Sel nädalavahetusel, 9.–11. mail leiab Telliskivi Loomelinnakus neljandat korda aset kunstifestival Ma ei saa aru, mis võtab sel aastal fookusesse moekunsti. Lisaks avatakse kaasaegsele moekunstile pühendatud näitus „Re_form_aktsioon”, mille lähtepunktiks on rõivas kui tunnet või seisundit edasi andev kehakate. Teemast lähtuvalt tutvustame üritusel osalevaid moekunstnikke ja neile olulisi rõivaesemeid. Otsa teeb lahti Lisette Sivard.

7 min

Tähelepanu! Valmis olla! Dopamiinidisain!

Võistlus tarbijate tähelepanu nimel on saavutanud uue mõõtme: võidab enamasti see, kelle äpp, reklaam või turundustekst kasutajat kas või seitse sekundit kauem enda haardes hoiab. Nii on digitootetiimidest saanud omamoodi antropoloogid, kelle tööriistadeks on nii mängulisus kui ka läbi- ja lõhkimõeldud keelekasutus.

9 min

Stuudios: Siidiniidi keerutaja Kärt Ojavee

„Stuudios” on Müürilehe rubriik, mis vaatleb ühe päeva vältel loomeinimeste tööd, paotades ust nende harjumuspärasesse töökeskkonda, milline see ka poleks ja kus see ka ei asuks. Seekord piilusime disaineri ja kunstniku Kärt Ojavee Kopli stuudiosse.

3 min

Tõukejõud: Full of Junk Design

„Tõukejõud” on rubriik, mis tutvustab inimesi, kes tegutsevad muusikaga seotud elualadel, kuid ise lavalaudadele ei satu. Seekord räägime Full of Junk Designi loojate Pille-Riin Lillepalu, Gerda Sülla ja Liisa Lilienthaliga kultuuriürituste taaskasutuse põhimõttel valmivast kujundusest.

5 min

Kiirkohting: Lisette Sivard ja Karl Joonas Alamaa

4. juulil asuvad üheksa modelli Tallinna lennujaamast 100-kilomeetrisele teekonnale Pariisi külla Lääne-Virumaal, mis kulmineerub 8. juulil lõppvaatusega Pariisi küla ratsamaneežis. Mania Grandiosa idee taga seisavad moekunstnikud Karl Joonas Alamaa ja Lisette Sivard, kes rääkisid, mis tõukas neid looma maailma pikimat moelava.

7 min

💅 Enamat kui maniküür 💅

Tänapäevane küünekunst on saavutanud uued mõõtmed nii populaarsuse kui ka fantaasia seisukohalt – soovi korral saab ehtida enda käsi näiteks merihobude, murukatte või miniversioonidega eri esemetest.