Müürileht

Nüüdiskultuuri häälekandja

Tehnoloogia

Kiirkohting: Johanna-Mai Riismaa

Eesti idufirma väljatöötatud rakendus Zelos aitab vabatahtlikest koosnevaid meeskondi mängustamise kaudu tegutsema utsitada. Firma üks asutaja Johanna-Mai Riismaa selgitab, kuidas nutiajastul tulemuslikult suuri organisatsioone juhtida.

Kauge tähe valgus

Kosmoserännud on toimunud juba rohkem kui pool sajandit, kuid esialgsest romantikast ja paatosest, mis leidis väljendust rohketes kultuuritekstides, pole nüüdseks enam suurt midagi alles. Tummaks jäänud kosmos on muutnud inimese Maa orbiidist kaugemal toimuva suhtes ükskõikseks.

Loomehäkk: sõna eri

Laupäeval, 13. mail tulevad kell 12–17 Tartu Kirjanduse Maja lokaali Arhiiv kokku loomingulised mõttetalgulised. Sõnale pühendatud loomehäkk tähendab poolepäevaseid ideetalgusid kirjasõna, kirjastamise, e-raamatute, e-õppevahendite, pildilise sõna, tekstikohandamiste ja uute tehnoloogiliste lahenduste tuleviku teemal.

Täna algab Tartus tõejärgse ajastu hackathon

Täna-homme, 31. märtsist 1. aprillini toimub Tartus SPARKi demokeskuses 24 h häkaton, et otsida lahendusi neljanda võimu väljakutsele ning seada avaliku arutelu sfäärile nn tõejärgne ajastu ja selle probleemid.

Tulevik, kus kõik on kiilakad ja alasti

Tehnoloogilised arengud, mis võimaldavad järjest rohkem reaalsusega manipuleerida või üha sügavamale virtuaalsusesse sukelduda, toovad endaga kaasa ruumilise pöörde ning ühes sellega uued eetilised ja juriidilised dilemmad.

Talveunne suikunud innovatsioon

Ajastul, mil tehnoloogia imbub erinevates elusfäärides järjest sügavamale, pole kummati suudetud seda läänemaailmas hüppeliseks üldise heaolu kasvuks konverteerida. Süüdi on siin kidunev ühiskondlik kujutlusvõime, mis ambitsioonikate tulevikusihtide seadmise asemel üritab korvata oma visioonipuudust intensiivse peenhäälestusega.