13 min

külm tuul ja soe vesi, pime ilm ja mure pind. Reportaaž kunstifestivalilt Sequences

Siim Preimanil õnnestus külastada 13. korda toimunud kunstifestivali Sequences avamist Reykjavíkis. Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kollektiivi kureeritud peanäitus tõi kokku kunstnikud Baltikumist, Islandilt ja mujalt maailmast ning kandis pealkirja „Ei näe”. Kuna tegemist oli meie reporteri esimese korraga sellel kaugel põhjamaisel saarel, jäi tal näitus loodust imetledes peaaegu nägemata, aga midagi ta siiski lõpuks ikkagi nägi.

7 min

Mis kasu on meile kunstist?

Kultuuripoliitika tendents käsitleda kunsti selle väärtusest kaugemale ulatuva hüvena peegeldab selle rahastuse individualistlikke aluseid, heites nii varju kunsti poliitilisele potentsiaalile ning alahinnates kunstnike loomingulist panust. Kokkuvõttes ei ütle see midagi selle kohta, kuidas kunsti luuakse ja kes seda teevad.

11 min

Stuudios: Marrastusprintsess Sarah Nõmm

„Stuudios” on Müürilehe rubriik, mis vaatleb ühe päeva vältel loomeinimeste tööd, paotades ust nende harjumuspärasesse töökeskkonda, milline see ka poleks ja kus see ka ei asuks. Seekord astusime skulptor Sarah Nõmme stuudiosse.

12 min

Kaitsetusest nostalgia ees

70. ja 80. aastail sündinute põlvkonna nostalgia on kahtlemata teistsugune, kui oli nende vanematel (kuigi, millest see tuleb?), aga erinevusi leidub ka põlvkonna sees. Vaatleme küsimust Tõnis Saadoja urbanistlike nostalgiamaalide vs. Lilli Luugi novellide ruraalse düstoopiarägu näitel.