3 min

Kiirkohting: Kauri Kallas

Täna avatakse Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus, mille teemaks on pinge. Näituse kujundaja Kauri Kallas jagas Müürilehele mõtteid pisaratest, loomismängudest ja värske keraamika disainilembusest.

9 min

Kuus kuud Kunstihoone kolimist

Kunstihoone kolimine kesklinnast Lasnamäele Lindakivisse on tõstnud vererõhku nii kunstnikel, kes pidid oma ateljeedest välja kolima, kui ka institutsiooni töötajatel, kes kardavad külastusnumbrite langemist. Toimiv küttesüsteem ja pragudeta vundament pühendavad aga abinõu hoolimata sellest, kui palju plaanid muutuvad.

13 min

Stuudios: Unetu ujuja Madlen Hirtentreu

„Stuudios” on Müürilehe rubriik, mis vaatleb ühe päeva vältel loomeinimeste tööd, paotades ust nende harjumuspärasesse töökeskkonda, milline see ka poleks ja kus see ka ei asuks. Seekord käisime Koplis külas skulptor Madlen Hirtentreul.

4 min

Kiirkohting: Gelatin

70ndatel kohtusid Austrias suvelaagris neli tüüpi, kellest kasvas 90ndateks üks veidramaid kunstigruppe Gelatin. Totravõitu huumor, mängud kehade ja eritistega ning seksuaalsuse ja lapselikkuse piiridega mängimine on nende A ja O.

6 min

Täna Rodion, Danko või Jimmy?

Kuidas leiab üks transmees enda sisemusest üles igatseva näoilmega kuninganna ja ühe liialt dramaatilise noormehe? Tegelaste kehastamine kui kunstiline ja eneseavastuslik praktika võib veidral kombel aidata paremini iseenda soolisusele pihta saada.