Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

Kunst

Näitusevaade. Foto: Peeter Laurits

Arvustus: Digitaalsed jänesed metsas

Vaal galeriis võib Peeter Lauritsa kureeritud näitusel „Surnu suusad. Kuidas seletada metsa digitaalsetele jänestele” näha teoseid ehtekunstist videoinstallatsioonideni. Erinäolised kunstnikud moodustavad huvitava võrgustiku, kusjuures enamik töid on valminud just selle näituse jaoks.

Merka ja Co. Foto: Arno Saar

Pungi nägu Nõukogude Eestis

Kolmapäeval, 15. novembril avatakse Tallinnas Dokfoto Keskuses (Telliskivi 60a, B-hoone) näitus „Iseleiutatud inimesed. Pungi nägu Nõukogude Eestis”. Kristel Lauri ja Toomas Järveti kureeritud väljapanekul eksponeeritakse punkarite üksik- ja grupiportreesid, et anda publikule võimalus vaadata tolleaegsetele mässajatele ja vabadele hingedele n-ö silma.

Kristino Rav. Foto: autoportree

Kiirkohting: Kristino Rav

Fotogaleriis Positiiv Tallinnas Roo tänaval on kuni 17. novembrini avatud Kristino Ravi isikunäitus „Hämarala seniidis”, mille keskne teema on sünnitusjärgne depressioon. 16. novembril toimub galeriis ka selleteemaline vestlusring.

Lilli-Krõõt Repnau. Foto: erakogu

Uus eesti graafika: Lilli-Krõõt Repnau

Kuna nüüdisaegne graafikakunst väärib tähelepanu, teeb Müürileht siinkohal algust uusi eesti graafikuid käsitleva rubriigiga. Esimesena tuleb juttu sügisel Tartus ka kuraatorikingi kandnud kunstnikuga, kes edaspidi sedasamust rubriiki kureerima hakkab.

Performane'i-õhtu „Prism Mole c u r v e s t o Synthetic Mole” Grafodroomis. Foto: Piret Karro

Homme toimub Grafodroomis performance’ite öö

Homme, 7. oktoobril toimub Grafodroomis Müürivahe tänaval põrandaalune performance'i- ja helikunstiõhtu „Turbulent M o l e Performance M o d e", mille eelkäijad leidsid aset möödunud talvel Grafodroomis ja suvel Paldiskis.