Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Film

  Louise Bourgeois filmi „Louise Bourgeois: ämblik, armsam ja mandariin” plakatil

  Kumu näitab filmi moodsa kunsti ikoonist

  Kui mitte muu, siis need ämblikke kujutavad hiiglaslikud skulptuurid tulevad ikka tuttavad ette. Olgu siis Bilbao Guggenheimi muuseumi kõrvalt või Tate Moderni galeriist. Aga see on ainult üks osa Louise Bourgeois’ loomingust, millest vändatud dokumentaalfilmiga jätkub sel kolmapäeval Kumu kunstiteemaliste filmide programm.

  Terje Toomistu. Foto: Ruudu Rahumaru

  Kiirkohting: Terje Toomistu

  Terje Toomistu dokumentaalfilm „Nõukogude hipid”, mille valmimisele on Müürilehe veergudelgi kaasa elatud, jõuab alates 1. juunist Eesti kinolevisse.

  Vahur Laiapea dukhade juures filmimas. Foto: Riho Sarv

  Kinotripp: Filmide loodud elu

  „Kinotripp” on Müürilehe rubriik, kust saab lugeda kaugete paikade filmielust. Sel korral lähme ekraani eest hoopis kaamera taha ja näeme, et need kaks maailma on omavahel rohkem põimunud, kui esmapilgul arvata võib.

  Piibe Kolka. Foto: Laura Noodapera

  Kiirkohting: Piibe Kolka

  Täna kell 19 linastub Elektriteatris dokumentaalfilm „Escapes”, mis räägib filminäitleja ja kultusfilmi „Blade Runner” esimeste stsenaariumite autori Hampton Fancheri elust. Dokfilmi on kokku monteerinud Eestist pärit antropoloog ja dokumentalist Piibe Kolka, kellelt uurisime Fancheriga töötamise kohta lähemalt.

  Tegelasi HÕFFi avamisel. Foto: Ann Kaer

  Õõva täis kevadpuhkus mudapealinnas ehk HÕFF 12

  Oliver Paadik käis 10. korda Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide festivalil ja nentis, et hoolimata viimastel aastatel toimunud fookuse laienemisest žanrifilmidele üldisemalt, on tegemist ühe mõnusaima atmosfääriga üritusega meie festivalimaastikul.

  Michel Houellebecq ja Iggy Pop dokumentaalfilmis „Jääda ellu – Meetod”

  Kolm lugu individuaalsusest

  Andrei Liimets kirjutab Sõpruse kevadises autori- ja dokumentaalprogrammis linastuvatest filmidest – Robert Altmani „McCabe & Mrs. Miller”, Paolo Sorrentino „Armastuse tagajärjed” ja Houllebecqi esseel põhinev „Jääda ellu – Meetod” –, mis tegelevad kõik individuaalsuse otsimisega.

  Kaader Flying Lotuse filmist „Kuso”

  Müürilehe filmisoovitused: HÕFF 2017

  Sel nädalavahetusel, 28.–30. aprillil voolavad ekstreemfilmide armastajad üle Eesti kokku Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalile. Müürileht tegi mõnusalt õõvastava programmi hulgast oma valiku.