Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Kosmopoliit

  Bianca Barroso harjutab tantsu lähenevaks Sambódromo sambakarnevaliks. Foto: Andrei Jakovlev

  Õnnelik on seksikas

  Brasiilia karnevalid on igal aastal toimuvad pidustused, mil kogu riik on haaratud pooleteise kuu pikkusesse tantsu- ja trallirohkesse karnevalilumma. Mis on sambakirg? Mis teeb selle nii ahvatlevaks eurooplastele ja kuidas näiteks eestlane seda mõistab? Kumb on siiski karnevalil olulisem – kas keha või selle kunst?

  Zayed on Omaani kõige suurema, umbes 500 000-liikmelise Al Ghafri hõimu juht. Foto: Marit Sirgmets

  Ühe loomulik on teise lubamatu ehk Piiride tundmaõppimine Omaanis

  Kus sa oled? Omaanis. Omaan? See on Araabia poolsaare tipus, Saudi Araabia, Emiraatide ja Jeemeni vahel. Kuidas seal on? Kas sa pead hijab’i kandma? Kas sa tohid seal autoga sõita? Kas sa alkoholi tohid juua? Kas seal on tsensuur? Kas seal on sõda? Kas naised võivad seal hääletada? Kas seal sigu on? Kas seal loobitakse inimesi kividega surnuks? Kas seal on üldse midagi peale kõrbe, ostukeskuste ja mošeede?

  Juurikad maheturul Berkeleys. Foto: C. Coetzee (CC by 1.0)

  USA – küsimus on usus

  Seda mõttekäiku ajendas edasi arendama küsimusepüstitus „kas Ameerika ongi keskkonnakoll?” – teame ju kõik, et Atlandi ookeanist lääne pool on paljud asjad valesti läinud ning tarbimiskultus, raiskamismaania ja suurushullustus ei ole lihtsalt müüdid.

  Artikli autor õppimas pea peal kandmise tehnikat koos kolmeaastase Grantoniga. Foto: erakogu

  Küünilise maailmaparandaja märkmeid Aafrikast

  Suure südamega (post)teismelistest maailmaparandajaid, kes lähevad Aafrikasse külakogukonda harima või maja ehitama, on Eestiski järjest rohkem. Kodus võetakse nad vastu kangelastena hoolimata sellest, kas nende abi ka tegelikult asja ette läks. Aafrika trööstitu reaalsus võib idealistist hoopis küüniku teha.

  Foto: Karl Erik Leik

  Berliinis avas uksed Bikini Waxx Recordsi plaadipood

  Need, kel tavaks aeg-ajalt Berliinis muusikareididel käia, peaksid juba tuttavad olema kohaliku eestlase Gerd Tammisti poolt veetava Bikini Waxx Recordsiga – veel mõni aeg tagasi ühes Kreuzbergi linnaosa kuuenda korruse korteris tegutsenud plaadipoega, mille külastamiseks tuli eelnevalt omanikuga kohtumine kokku leppida.