Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Teater

  Hetk etenduselt. Foto: press

  Furby tagasitulek

  Teisipäeval, 18. aprillil esietendub Vabal Laval Urmas Vadi lavastus „Furby tagasitulek", kus püütakse vastuseid leida perekondlikule väsimusele.

  Iggy Lond Malborg. Foto: Renee Altrov

  Kiirkohting: Iggy Lond Malmborg

  Kutsusime kiirkohtingule Iggy Lond Malmborgi, kes on varasemalt kohaliku publiku ette astunud soololavastusega „b o n e r” ning Maike Lond Malmborgiga kahasse tehtud etenduskunstilavastusega „99 Words for Void”. Täna, 25. märtsil esietendub Kanuti Gildi SAALis Iggy uus lavateos „Physics and Phantasma”.

  Foto: kiwa

  KH kood ehk Kaspar Hauseri juhtum

  Üliõpilasteatri „KH kood ehk Kaspar Hauseri juhtum” räägib meile… noh… Kaspar Hauseri juhtumist. Lugematuid lavastusi, ekraniseeringuid, kunsti ja kirjandust inspireerinud Kaspar Hauseri juhtum on meile küllap tuttav, aga kõnetab endiselt.

  Annamária Láng. Foto: press

  Kanuti Gildi SAALi tuleb Kristian Smedsi lavastus „Just filming”

  Täna algavad Kanuti Gildi SAALis soome teatritegija Kristian Smedsi lavastuse „Just filming" etendused, kus publiku ette astuvad meie oma Juhan Ulfsak ja üks tuntuimaid artiste Ungari sõltumatu teatri ringis, Annamária Láng. Nende paarismängust tekib kirglik, absurdne ja humoorikas teaterlik tants.

  Nikolai Bentsler ja Mari-Liis Lill lavastuse lõputstseenis. Foto: Mats Õun

  Lõimumine on tarkuse ema?

  Vaba Lava „Ma pigem tantsiksin sinuga” on üks neist eestlaste ja venelaste integratsioonist rääkivatest kunstitükkidest, mida on tehtud kurguauguni, kuid tõeline vennastumine saab toimuda vaid köögilaua taha kokku tulles.

  Foto etendusest: Gabriela Liivamägi

  Vägi, millega ERMis teatrit tehakse

  Oktoobri keskel avati Eesti Rahva Muuseumi teatrisaal Ivar Põllu ja Tartu Uue Teatri lavastuse „Vägi” esietendusega. Kuidas poolteistsada inimest lõkke ümber mahtus, muljetab Madis Mikkor.

  Mehelikkuse vormid „sugu: M” osatäitjate kehastuses. Foto: press

  Müürilehe tõelise mehe küsimustik: Lavastuse „sugu: M” trupp

  Mehelikkus paistab olevat auväärne tiitel, mille pälvivad vaid need, kes selles kirjutamata reeglite kogumis kõhukarvadega orienteeruvad ja oled-mees-või-ei-ole-latist piisavalt kõrge kaarega üle hüppavad. Mis need mehelikkuse reeglid siis on ja kui mehelik on keskmine mees? Selleks et teada saada, võttis Müürileht valimiks Vaba Lava lavastuse „sugu: M” trupi, kes just meheksolemisest lavastust teebki.