Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Meedia

  Üheks vestlusteemaks saab konverentsil olema huumor ajakirjanduses.

  Müürilehe konverents Rahvusraamatukogus

  Müürileht läheb rahvusraamatukokku ja jääb sinna terveks päevaks! 27. oktoobril toimuv Müürilehe konverents on sisustatud targa ja kultuurse jutuga – toimub kolm paneeldiskussiooni, mis adresseerivad olulisi küsimusi tänapäeva kultuurimaastikul.

  Kõik väljalõiked: Xpress ja Meie Meel 1997–1998

  Noorteajakirjanduse kullafond

  Kui kultuslik noorteajakiri Noorus 90ndate lõpus hingusele läks, jäid alles kaks raskekaallast Meie Meel ja Xpress, millesse – olgugi et nüüdseks on mõlemad samuti lõpetanud – on salvestatud tuhandete lehekülgede kaupa kultuurilugu. Käisime arhiivides aastakäike 1997–1998 sirvimas ja veendusime, et põhiteemadeks olid tol ajal narkootikumid, seks, reiv ja popmuusika.

  „Kõige (reklaami)mahukam naisteajakiri Eestis”

  „Kõige mahukam naisteajakiri Eestis”, Buduaar, on kaanest kaaneni 316 lehekülge. Lugejale oluline info on ilmselt see, et kogumahust 148 lehekülge ehk 47% ajakirja kriitpaberist on üpris otsene reklaam. Teate küll – need läikivad-glamuursed pildid, mis panevad sind oma kehas ja elus tundma (enamasti) erakordselt kehvasti, sest ilustandardid on aetud jaburalt ebarealistlikeks.

  Kaader Onu Alko reklaamist

  Kuidas tappa teemat, alkoholireformi näitel

  Kui ma oleksin suhtekorralduse õppejõud, siis viimane nädal paistnuks mulle kui jõulukingitus. Esmaspäeval esitatud alkoholipoliitika reformikavale andsid alkoholitootjad vastulöögi, mida võiks nimetada „teematapmise” õpikunäiteks. Seda kuuest lihtsast näpunäitest koosnevat strateegiat oleks patt jätta vaid alkotootjate teada. Niisiis, lühike õpetus agarale lobistile: „kuidas tappa ebameeldivat arutelu?”

  Generaadio meeskond puldis. Foto: Rein Urbel

  Anarhiast täpitähtedeni ehk Generaadio ABC

  Kui kogukonnameediast peaks valmima kunagi entsüklopeediline koguteos, võiks selle koostaja hankida lähtematerjali järgnevast tekstist. See on püüe defineerida Generaadiot kui kogukonnapõhist projekti alfabeedi kaudu.

  Müürilehe oktoobrinumbris on fookuses kogukonnad.

  Küsimus kultuuriväljaannete lugejale

  Loed Sirpi, Müürilehte, Vikerkaart või hoopis Kunst.ee'd? Osale lugejaküsitluses! Tartu Ülikooli ajakirjanduse uurijad viivad läbi küsitlust selgitamaks välja lugejate ootusi kultuuriajakirjandusele Eestis.