1 min

Rohehäkk: aeglasem sõidukiirus

Teadusuuringud ütlevad, et kui valida aeglasem sõidukiirus, on võimalik vähendada summutist väljuvaid süsinikuemissioone linnakeskkonnas 25% ja maanteel 12–18% võrra.

1 min

Andmelugu: Ühe masina sõidujälg

Auto, mida müüakse meile kui vabaduse toojat, jätab endast maha sügavad vaod enamikusse keskkondadesse, mis on pidanud andma selle kokkupanekuks oma osa. Sanna Kartau ja Martin Eelma koostöös valminud andmelugu paneb kokku numbrid, mis auto keskkonnajalajälge selgemalt näha aitavad.

2 min

Rohehäkk: soojenduskott

Kõige odavam viis krõbedatelt küttearvetelt säästmiseks maksab vähem kui viis eurot. Saage tuttavaks – soojenduskott!

2 min

Aktivisti ankeet: Karin Kruup

Müürileht teeb algust Eesti keskkonnaaktivistide tutvustamisega. Esimesena anname sõna Kopli 93 kogukonnakeskuse ühele algatajale Karin Kruubile.

6 min

Kliimakogu jahutab ühiskondlikke pingeid

Kuum kliima ja elurikkuse kadu eeldavad avalikult sektorilt senisest kiiremaid, laiema toetuspinna ja pikemaajalise vinnaga otsuseid. Selliste otsuste tegemisel võib kaasata poliitikakujundamisse arutleva miniavalikkuse ehk praktika, mida tuntakse Eestis rahvakogu nime all.

11 min

Inimkond 2.0 – aheneva maailma arhitektoonika

Mis on ühist humanitaarteadustel, kunstil ja teismeliste tüdrukute sotsiaalmeedia profiilidel? Neist kõigist võib leida uusi mudeleid, mis aitavad liikuda individualismi ja suletud süsteemide juurest koostoimimise ja dialoogiliste tervikute poole. Need on mudelid, mida on hädasti tarvis ellujäämiseks üha kuumeneval planeedil.

10 min

Roheline kirik ehk Kristlaste panus loodu(s)hoidu

Kliimakriisi lahendamisel võiks kirikust saada kliimaaktivistidele oluline liitlane. Maailmas leidub mitmeid kogudusi, mis on seadnud oma tegevuses läbivaks eesmärgiks keskkonnahoidlikkuse. Eesti kirikumaastikul on need globaalsed trendid paraku suuresti tähelepanuta jäänud.